Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nathan Roberts opuścił MKS Będzin

Nathan Roberts opuścił MKS Będzin

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przygoda 31-letniego Nathana Robertsa z będzińskim zespołem dobiegła końca. Po rocznych występach drugi Australijczyk w historii zagłębiowskiego klubu opuścił MKS z dużym niedosytem… – Jest mi bardzo smutno, że nie byłem w stanie maksymalnie pomóc drużynie – mówił przyjmujący.

Nathan Roberts początkowo stanowił parę podstawowych przyjmujących z Marcinem Walińskim, jednak jego późniejsze problemy zdrowotne spowodowały, że stracił miejsce w pierwszym składzie. Po kontuzji robił co mógł, aby znów zadomowić się w wyjściowym ustawieniu, ale w rywalizacji ze Zlatanem Jordanowem musiał uznać wyższość Bułgara. – Przez większość sezonu borykałem się z urazem kolana, uniemożliwiającym mi zaprezentowanie optymalnego poziomu sportowego – rozpamiętywał Australijczyk.Kontuzja sprawiła, że doświadczony przyjmujący w ubiegłych rozgrywkach rozegrał tylko 64 sety, w których zdobył 121 punktów, ale mimo to klub i miasto zapamięta pozytywnie. – Zapamiętam Będzin jako miasto przyjazne siatkówce. Na swojej drodze poznałem tu wielu fantastycznych ludzi, kochających tę dyscyplinę. Każdy mecz u siebie był dla mnie wyjątkowym przeżyciem, jednak uraz sprawił, że nie mogłem rozegrać wszystkich spotkań przy tak gorącym dopingu kibiców – ocenił Nathan Roberts.

Klubowa przyszłość siatkarza z Antypodów, przebywającego obecnie na zgrupowaniu australijskiej kadry w Jastrzębiu-Zdroju, nie jest jeszcze znana. – Nie wiem, gdzie zagram w przyszłym sezonie. W tej chwili koncentruję się wyłącznie na treningach z reprezentacją – zakończył zawodnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

Najbardziej podobają mi się transfery:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved