Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Natalia Valentin-Anderson: Widać, że zespół gra coraz lepiej

Natalia Valentin-Anderson: Widać, że zespół gra coraz lepiej

fot. Michał Szymański

– Myślę, że grałyśmy dobrze przez cały mecz i każda z nas dobrze wykonała swoją pracę na swojej pozycji. Nie wiem, czy właśnie to sprawiło, że rywalki nie zagrały dziś dobrze, czy po prostu to nie był ich dzień. Na pewno my byłyśmy dobrze przygotowane i dałyśmy z siebie wszystko, co było widać – mówiła po wygranym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski rozgrywająca Developresu, Natalia Valentin-Anderson.

Zespół Developresu Rzeszów dość łatwo w trzech setach pokonał BKS Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski i awansował do turnieju finałowego. – Nie spodziewałam się, że tak gładko przyjdzie nam ta wygrana. Nastawiałyśmy się na silniejszy opór ze strony rywalek, zwłaszcza po tym ostatnim meczu. Na początku seta grałyśmy jeszcze po równo, ale potem odjeżdżałyśmy i grałyśmy bardzo spokojnie, pod kontrolą – przyznała po meczu Katarzyna Zaroślińska-Król.Atakująca rzeszowskiej drużyny po kilku słabszych występach powoli wraca do swojej optymalnej formy. – Ostatnio miałam słabsze momenty i słabsze mecze. Jestem tylko człowiekiem i to zmęczenie przychodzi. Mam nadzieję, że ta słabsza dyspozycja pójdzie w niepamięć. Cieszę się z tego meczu, ale jeszcze nie było tak, jakby chciała, mam jeszcze duże rezerwy. Fajnie podbiłam kilka piłek w obronie i to mnie też nakręcało. Cieszę się, że ten występ był przyzwoity – mówiła po środowym meczu.

Po zwycięstwie z BKS-em bardzo zadowolona była również rozgrywająca Developresu, Natalia Valentin-Anderson. – Jestem bardzo zadowolona, widać, że zespół gra coraz lepiej, przede wszystkim gra jako zespół, co jest bardzo ważne. Pokazujemy siłę charakteru i taką jedność, co mi się bardzo podoba – przyznała Portorykanka.

– Do meczów zawsze przygotowujemy się tak, jakbyśmy miały grać z najlepszym zespołem świata. Myślę, że grałyśmy dobrze przez cały mecz i każda z nas dobrze wykonała swoją pracę na swojej pozycji. Nie wiem, czy właśnie to sprawiło, że rywalki nie zagrały dziś dobrze, czy po prostu to nie był ich dzień. Na pewno my byłyśmy dobrze przygotowane i dałyśmy z siebie wszystko, co było widać – mówiła Valentin-Anderson, która zapowiedziała, że rzeszowski zespół do Nysy pojedzie po wygraną. – Przygotowujemy się, żeby wygrywać, więc i tam będziemy chciały wygrać – zapewniła.

Kolejny mecz ligowy podopieczne trenera Stephane’a Antigi rozegrają w Łodzi z ŁKS-em Commercecon. – Jak zawsze podchodzimy do każdego meczu skoncentrowane i szykujemy się na ostrą grę. Mamy drugie miejsce, dużo punktów przewagi nad trzecim. Wyjdziemy, zagramy swoje, mam nadzieję, jak ostatnio – koncertowo całą drużyną. Zwłaszcza zagrywką, mam nadzieję, że zagrywką odrzucimy zespół ŁKS-u od siatki i będzie grało nam się spokojnie – powiedziała Katarzyna Zaroślińska-Król.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved