Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Valentin-Anderson: Przede wszystkim brakowało skuteczności ataku

Natalia Valentin-Anderson: Przede wszystkim brakowało skuteczności ataku

fot. Łukasz Krzywański

Developres Rzeszów doznał pierwszej ligowej porażki, ulegając we własnej hali 0:3 Chemikowi Police.  – Niestety zabrakło nam kilka elementów do wygranej. Przede wszystkim brakowało skuteczności ataku i realizowania tych rzeczy, które były potrzebne w takim spotkaniu z bardzo wymagającym rywalem – wskazuje przyczyny porażki rozgrywająca rzeszowianek, Natalia Valentin-Anderson.

Po okazałej serii zwycięstw zostałyście zatrzymane przez Grupę Azoty Chemika Police. Pewnie spodziewałyście się trudnego spotkania, ale nie porażki 0:3…Natalia Valentin-Anderson:Wiedziałyśmy o tym, że to będzie bardzo ciężki mecz. Niestety zabrakło nam kilka elementów do wygranej. Przede wszystkim brakowało skuteczności ataku i realizowania tych rzeczy, które były potrzebne w takim spotkaniu z bardzo wymagającym rywalem. Trzeba oddać przeciwniczkom, że zagrały bardzo dobrze pod względem taktycznym i dlatego zasłużenie wygrały.

Siła ataku Chemika, oparta na dwóch świetnie dysponowanych skrzydłowych z Kuby, była w tym meczu decydująca?

– Police dysponują rzeczywiście bardzo dobrymi skrzydłowymi, z silnym atakiem, ale cały ich zespół dobrze funkcjonował i wszystkie dziewczyny, które grały w tym meczu, wykonały świetną robotę. Mają więc powody do radości. Na pewno są jednym z głównych faworytów rozgrywek i potwierdziły to w starciu z nami.

Rozgrywająca Chemika często uruchamiała swoje środkowe, które kończyły dużo piłek. W Developresie tych ataków ze środka było z kolei bardzo mało. Wynikało to ze słabszego przyjęcia czy taktyki?

– Nie wiem czemu tak się stało. Na pewno powinnyśmy częściej wykorzystywać i uruchamiać nasze środkowe. Mamy świetne środkowe, jedne z najlepszych w lidze i to powinien być nasz atut.

Jakie wnioski możecie jeszcze wyciągnąć z tej pierwszej porażki w rozgrywkach?

– Na pewno to, żeby grać konsekwentniej i skuteczniej. Jeśli mamy dobre okazje do zdobycia punktów, to musimy je jak najszybciej wykorzystać, bo tak dobre zespoły jak Chemik nie dadzą nam już drugiej szansy. Powinnyśmy grać też z większą koncentracją i wykorzystywać wszystkie zawodniczki, które są na boisku.

Przed wami kolejne ciężkie spotkania – najpierw wyjazd do Bielska-Białej, potem mecz Pucharu CEV i pojedynek ligowy z ŁKS-em Commerceon Łódź. Nie ma czasu na złapanie oddechu.

– Nawet nie myślałyśmy jeszcze o kolejnych rywalkach. Wiemy jednak, że liga jest wymagająca i musimy być bardzo dobrze przygotowane do każdego spotkania. Mam nadzieję, że już w następnym meczu zagramy lepiej.

Na meczu z Chemikiem miała pani wyjątkowych kibiców na trybunach…

– Rzeczywiście, odwiedzili mnie rodzice, dla których był to pierwszy tak daleki wyjazd na mój mecz. Do tej pory oglądali moje spotkania w Portoryko i w okolicach. Dla mnie to wyjątkowe uczucie i przeżycie, że mogłam ich zobaczyć na trybunach w hali Podpromie.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved