Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Natalia Strózik: Orlen Liga dała mi spore doświadczenie

Natalia Strózik: Orlen Liga dała mi spore doświadczenie

 – Podjęłam taką decyzję, ponieważ chciałabym pokazać się częściej na parkietach, niż miało to miejsce w Orlen Lidze. Do tego wybrałam beniaminka pierwszej ligi, gdyż dobrze zapowiada się praca i podejście trenera – mówi Natalia Strózik, która z Budowlanych Łódź przeniosła się do beniaminka I ligi kobiet – Uni Opole.

Jesteś nową zawodniczką w opolskim zespole, czy możesz powiedzieć kibicom kilka słów o sobie?



Natalia Strózik:Mam 22 lata, urodziłam się w Tychach i tam zaczęła się moja przygoda z siatkówką. Następnie trafiłam do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Po jej ukończeniu stawiałam pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce w zespole z Bielska-Białej w Orlen Lidze. Po trzech latach udałam się do klubu Budowlanych Łódź, z którym wywalczyłam w tym roku srebrny medal Orlen Ligi. Prywatnie uwielbiam psy, jest to moja pasja i miłość. Mam pięknego setera irlandzkiego, który ze mną podróżuje.

Przechodzisz z zespołu wicemistrza kraju do beniaminka I ligi, dlaczego?

– Podjęłam taką decyzję, ponieważ chciałabym pokazać się częściej na parkietach, niż miało to miejsce w Orlen Lidze. Do tego wybrałam beniaminka pierwszej ligi, gdyż dobrze zapowiada się praca i podejście trenera.

W poprzednim sezonie zespół Budowlanych wywalczył srebrny medal, jak smakuje srebro Orlen Ligi?

– To chyba najwspanialsze uczucie, kiedy stoi się na podium i dostaje medal. Dla mnie to srebro smakowało jak złoto. Było to najlepsze podsumowanie pracy po całym sezonie. I dziękuję całemu zespołowi, sztabowi szkoleniowemu, kibicom i ludziom, którzy pomogli nam to osiągnąć.

Co ze swojej strony możesz wnieść do zespołu?

– Chcę wnieść jak najwięcej, to czego się nauczyłam przez te lata, ale jak to się mówi, wszystko zweryfikuje czas.

Czego oczekujesz po grze w I lidze i w zespole Uni Opole?

– Chciałabym zdobyć cenne doświadczenie, doskonalić swoje umiejętności, ale przede wszystkim mam nadzieję, że stworzymy zgrany zespół, który pokaże na co nas stać.

Trzy lata spędziłaś w Bielsku, rok w Łodzi, co dała ci możliwość gry w Orlen Lidze?

– Orlen Liga na pewno dała mi spore doświadczenie, możliwość pokazania się na europejskich parkietach w Pucharze CEV i współpracę z różnymi trenerami, którzy mieli różne myśli szkoleniowe.

Zanim przyjdzie wam rozpocząć zmagania ligowe, weźmiecie udział w Pucharze Polski. Co sądzisz o nowej formule?

– Myślę, że dotychczasowa formuła była sprawdzona. Jednak teraz drzwi bardziej otwierają się na zespoły pierwszo- i drugoligowe. Każdy ma szansę dojść do finału.

Możesz występować zarówno jako atakująca, jak i przyjmująca. Na której pozycji wolisz grać…

– Zdecydowanie lepiej czuję się na pozycji przyjmującej, ponieważ większą część mojej przygody z siatkówką właśnie na niej spędziłam. Atakująca to był krótki epizod. Jednak jeśli jest taka potrzeba, to również się na niej odnajduję.

źródło: siatkarki.uni.opole.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved