Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Strózik: Nie tracimy na połączeniu młodości i doświadczenia

Natalia Strózik: Nie tracimy na połączeniu młodości i doświadczenia

fot. archiwum

– W tym roku Orlen Liga jest bardziej wyrównana. Zespoły zaskakują i trzeba być w każdym meczu i secie bardzo skupionym, żeby nie dać wybić się z rytmu – tłumaczyła przestoje w grze BKS-u Bielsko-Biała przyjmująca zespołu ze stolicy Podbeskidzia, Natalia Strózik.

Developres boryka się z problemami i nie może wyjść na prostą – w sobotę to wykorzystałyście, niemalże całkowicie blokując rywalki. Po ostatniej porażce z drużyną z Piły chyba tak zdecydowane zwycięstwo podwójnie cieszy…

Natalia Strózik: – Bardzo się cieszymy z wygranej za trzy punkty, ponieważ były one nam wyjątkowo potrzebne. Od początku meczu realizowałyśmy taktykę i nie pozwoliłyśmy zespołowi z Rzeszowa się rozpędzić, co zaowocowało sukcesem.Po raz kolejny jednym z waszych największych atutów był blok, co ciekawe w dużej mierze zdobyłyście go mieszanką doświadczenia i młodości na środku. To właśnie takie połączenie w waszym przypadku jest przysłowiowym złotym środkiem? Udowadniacie, że nie tracicie poprzez ogrywanie młodych zawodniczek, a wręcz zyskujecie?

Bardzo dużo ćwiczymy ten element, co przekłada się na zdobywane punkty. Oczywiście, że nie tracimy na tym połączeniu młodości i doświadczenia, wręcz przeciwnie – możemy dużo się nauczyć, a przy tym właśnie ogrywać. W mojej opinii można więc nazwać to złotym środkiem.

Wzorem meczów poprzednich rywalki w jednym z setów potrafiły postawić wam poprzeczkę na tyle wysoko, że prawie się o nią potknęłyście. Z czego tym razem wynikała podobna sytuacja?

Wydaje mi się, że powodem takich sytuacji jest to, że w tym roku Orlen Liga jest bardziej wyrównana. Zespoły zaskakują i trzeba być w każdym meczu i secie bardzo skupionym, żeby nie dać wybić się z rytmu.

Czego według ciebie brakuje jeszcze BKS-owi do zaprezentowania perfekcyjnej dyspozycji? Czy po siedmiu kolejkach można mówić o zgraniu w warunkach meczowych?

Wszystkie mecze i treningi prowadzą do lepszego zgrania. Pracujemy solidnie i każda dziewczyna daje z siebie wszystko, żeby wyglądało to perfekcyjnie. Myślę, że te siedem pojedynków pozwoliło nam już poczuć się na tyle pewnie, że można powiedzieć, że wiemy, czego możemy oczekiwać od siebie nawzajem.

Jak zmieniło się wasze szkolenie pod okiem włoskiego trenera? Na co najbardziej stawia Emanuele Sbano?

Bardzo dużo ćwiczymy obronę i wystawę piłek sytuacyjnych. Blok również, jak wcześniej wspominałam. Szkoleniowiec zwraca uwagę na technikę i przestrzega przed prostymi błędami. Wszystko łączymy na treningach w ustawieniach.

Tempo spotkań nie spada – już w środę zmierzycie się z Legionovią. Na co najbardziej trzeba uważać w grze z tym zespołem?

Legionovia to młody zespół, który nie odpuszcza. Dziewczyny są ambitne i nie poddają się tak łatwo, dlatego na pewno trzeba na nie uważać i od pierwszych piłek pokazać, na co nas stać.

Kiedy myślisz sobie o BKS-ie pod koniec sezonu, to co widzisz?

O naszej pozycji dowiemy się na finiszu rozgrywek Orlen Ligi. Poziom gry mam nadzieję, że będzie coraz lepszy, lecz nie ma co gdybać. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby uzyskać wysoką lokatę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved