Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Natalia Strózik: Myślę, że zrobimy dobry wynik

Natalia Strózik: Myślę, że zrobimy dobry wynik

fot. Michał Szymański

Od początku sierpnia siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów przygotowują się do kolejnego sezonu w I lidze. Zespół podczas międzysezonowej przerwy przeszedł przebudowę. – W tej chwili poznajemy swoje wzajemne oczekiwania, ale mój pierwszy rzut oka na drużynę wskazuje, że dziewczyny bardzo chcą pracować, chętnie przyjmują moje uwagi i są otwarte na zmiany, które proponuję. Na pewno potrzebujemy czasu, żeby ten wysiłek wkładany teraz w przedsezonowe treningi, zaowocował podczas rozgrywek ligowych – powiedział trener Michał Betleja.

Po sezonie 2018/2019 z tarnowskiego zespołu odeszło osiem zawodniczek. W ich miejsce klub pozyskał sześć nowych siatkarek – Jowitę Jaroszewicz, Aleksandrę Buczek, Natalię Strózik, Julitę Molendę, Katarzynę Tkaczyk i Oliwię Wasiak. W drużynie, która poprzedni sezon na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet zakończyła na 4. miejscu, pozostały natomiast Marcelina Gliniecka, Sabina Podlasek, Maja Grodzka, Aleksandra Kaczyńska i Magdalena Szabó. – To jest dopiero początek przygotowań. W tej chwili poznajemy swoje wzajemne oczekiwania, ale mój pierwszy rzut oka na drużynę wskazuje, że dziewczyny bardzo chcą pracować, chętnie przyjmują moje uwagi i są otwarte na zmiany, które proponuję. Na pewno potrzebujemy czasu, żeby ten wysiłek wkładany teraz w przedsezonowe treningi, zaowocował podczas rozgrywek ligowych. Razem z trenerem Madejskim mamy już swoje sprawdzone systemy, które działają co roku i jesteśmy pewni, że również tym razem osiągniemy swój cel – powiedział Michał Betleja.Jedną z nowych zawodniczek, która ma doświadczenie w grze w ekstraklasie, jest przyjmująca Natalia Strózik. – Do Tarnowa ściągnęły mnie zarówno sprawy osobiste, jak i sportowe. Konsultowałam się z trenerem, dlatego wiem, że mam tutaj szansę na grę w podstawowym składzie. Zespół został mocno przebudowany. Jest parę doświadczony zawodniczek, jest też wiele młodych, ambitnych dziewczyn. Oczywiście na początku jest problem ze zgraniem, trzeba trochę czasu, ale stopniowo wszystko się sklei w jedną całość. Myślę, że zrobimy dobry wynik – powiedziała siatkarka, która w ostatnim sezonie występowała w kaliskim MKS-ie.

Drużyna wciąż pracuje nad formą, dopiero we wrześniu tarnowianki sprawdzą swoją dyspozycję w meczach towarzyskich. – Tarnowski zespół w poprzednim sezonie zajął bardzo wysoką, czwartą lokatę. Dodatkowo do przeprowadzki przekonał mnie trener, który mówił, że będziemy walczyć o wysokie cele. W sierpniu pracujemy nad naszym przygotowaniem fizycznym i motorycznym, a we wrześniu przyjdzie czas na turnieje, podczas których będziemy się już zgrywać w rywalizacji z innymi zespołami – powiedziała Aleksandra Buczek. Rozgrywająca do Tarnowa przybyła z Wieliczki.

źródło: nasz-tarnow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved