Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Strózik: Będzie czas na analizy

Natalia Strózik: Będzie czas na analizy

fot. Cezary Makarewicz

W dwóch meczach zakończyła się rywalizacja pomiędzy Budowlanymi Łódź a zespołem BKS-u Bielsko Biała. W Atlas Arenie emocji jednak nie brakowało, w trzecim secie bielszczanki prowadziły już 24:20, by ostatecznie polec po walce na przewagi. – Na pewno ten mecz nie należał do prostych. Znamy łodzianki dość dobrze i każde ich zagranie powinno być dla nas w jakimś stopniu przewidywalne, ale to tylko teoria. Aczkolwiek trzeba oddać zespołowi Budowlanych, że dziewczyny zagrały dzisiaj naprawdę świetne zawody – mówiła po spotkaniu Natalia Strózik, przyjmująca bielszczanek.

W meczu z Budowlanymi Łódź miałyście swoje szanse, walczyłyście i tak naprawdę gdyby nie końcówka trzeciego seta, to to spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej…Natalia Strózik:Na pewno ten mecz nie należał do prostych. Znamy łodzianki dość dobrze i każde ich zagranie powinno być dla nas w jakimś stopniu przewidywalne, ale to tylko teoria. Aczkolwiek trzeba oddać zespołowi Budowlanych, że dziewczyny zagrały dzisiaj naprawdę świetne zawody. Zarówno Heike Beier, jak i Julka Twardowska spisały się naprawdę rewelacyjnie i mi pozostaje tylko im pogratulować zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy.

W Bielsku-Białej rywalki zdominowały was przede wszystkim w elemencie bloku. W Atlas Arenie ta dysproporcja nie była już tak wyraźna, co twoim zdaniem zadecydowało o waszej porażce?

– Moim zdaniem głównie bardzo dobra dyspozycja tych dwóch zawodniczek, o których wspomniałam. Nie mogłyśmy ich zatrzymać. My ze swojej strony starałyśmy się grać „z blokiem”, bo łodzianki są bardzo wysokie i tym blokiem zawsze robią dużo szkód, a nam trudno jest go ominąć. Starałyśmy się, robiłyśmy co w naszej mocy, ale przeciwnik był lepszy.

W tym sezonie potrafiłyście już pokonać Chemika czy Atom, co pokazuje, że w tym zespole jest potencjał. Z kolei zdarzały wam się też „wpadki”, z czego wynika taka sinusoida formy?

– Tak, w tym sezonie strasznie ta nasza gra faluje i naprawdę nie wiem, czym mogę to usprawiedliwić. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje, czego nam brakuje. Potrafimy zagrać świetny mecz, a w kolejnym nic nam się nie układa, nie wychodzi. Trenujemy bardzo ciężko i na treningach wszystko wygląda tak, jak powinno. Na mecze niestety nie zawsze się to przekłada. Musimy się jeszcze bardziej skoncentrować i wywalczyć to 7. miejsce, tyle nam pozostało.

Przed rewanżem miałyście dość dużo czasu na dopracowanie taktyki, przemyślenie tego, co wydarzyło się w Bielsku-Białej. To zadziałało na waszą korzyść?

– Myślę, że ta przerwa dała nam dużo dobrego, przepracowałyśmy ten okres dość intensywnie, był czas, by doszlifować kilka elementów. Staraliśmy się też jeszcze lepiej rozpracować łodzianki. Tym bardziej szkoda, że niestety to w rewanżu nie wystarczyło i to rywalki były górą.

To chyba pierwszy taki sezon od dawna, w którym tak trudno jest typować wyniki par play-off z miejsc 5-8…

– W tym sezonie stawka zespołów walczących o 5. miejsce była bardzo wyrównana, wszystkie te drużyny są mocne. Być może pierwsza czwórka jest trochę silniejsza, ale sezon pokazał, że też każdy z tych zespołów mógł pokusić się, by walczyć o medale. Nam to nie wyszło, ale już staramy się o tym nie myśleć. Na pewno rywalizacja z pilankami, mimo że to walka o 7. pozycję, nie będzie łatwa i będzie wymagać od nas dania z siebie 200% na boisku, by ją wygrać.

Zdążycie zregenerować siły i przede wszystkim mentalnie znaleźć energię na batalię o 7. miejsce?

– Myślę, że tak. Teraz do kolejnego meczu będziemy miały trochę dłuższą przerwę, bo kolejne spotkanie gramy dopiero za dwa tygodnie. Na pewno będzie czas na jakieś przemyślenia, analizy. Mam nadzieję, że poprawimy naszą grę i wywalczymy to siódme miejsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved