Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Skrzypkowska: Taki jest sport

Natalia Skrzypkowska: Taki jest sport

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź po bardzo ciężkim meczu pokonał 3:2 BKS Stal Bielsko-Biała. By odnieść cenną wygraną potrzebny był wkład praktycznie całego zespołu, a i tak sytuacja w tie-breaku zrobiła się bardzo niebezpieczna, kiedy podopieczne Giuseppe Cuccariniego roztrwoniły przewagę 8:2.

Natalia Skrzypkowska była jedną z tych siatkarek, która swoją grą zadecydowała o wygranej. Tym samym ŁKS może się przygotowywać do niedzielnych derbów Łodzi i jeśli Wiewióry wygrają nawet 3:2, to skończą rundę zasadniczą na trzecim miejscu.ŁKS Commercecon Łódź przywiózł z Polic po zaciętej walce cenny punkt. Można więc było stawiać Wiewióry w roli faworyta czwartkowego meczu z BKS-em. – Powiem tak, po ostatnich porażkach to było dla nas wyzwanie, bo rzeczywiście trochę spadło morale w drużynie. Miałyśmy problemy zdrowotne, ale nimi nie można się tłumaczyć. Cieszę się z wygranej. Zagrała cała drużyna i mam nadzieję, że dla kibiców było to jako takie widowisko, skoro trwało pięć setów – mówiła przyjmująca, Natalia Skrzypkowska.

BKS bardzo mocno rozpoczął pierwszego seta czwartkowego pojedynku, a w szeregi ŁKS-u wyraźnie wkradały się nerwy. Obraz meczu znacząco różnił się od tego w Policach. – Taki jest sport. Mówią, że z lepszymi się człowiek bardziej mobilizuje. Tutaj wiadomo, że Bielsko walczy o punkty, żeby z tego co pamiętam utrzymać ósme miejsce w tabeli. Nie oddałyby nam tego meczu łatwo. Jest zwycięstwo, co prawda tylko za dwa punkty, ale mam nadzieję, że derby będą trochę lepsze – dodała.

Przed podopiecznymi Giuseppe Cuccariniego w niedzielę bardzo prestiżowy mecz. ŁKS zmierzy się z Grotem Budowlani Łódź i tym razem w derbach miasta wystąpi w roli gościa. – Naszym atutem z pewnością jest zagrywka i później ustawienie w grze blok-obrona. Musimy do tego wrócić. W meczu z BKS-em zagrywka była, ale falowała. Jak sobie tym elementem ustawimy grę, to później już jakoś idzie. Jesteśmy takim zespołem, który nie ma jednego lidera. Musi grać cały zespół i na to stawiamy – zakończyła Skrzypkowska.

Derby Łodzi zaplanowane są na niedzielę 1 marca o godzinie 17:30 w Sport Arenie. Do zespołu Błażeja Krzyształowicza dołączyła długo wyczekiwana chińska przyjmująca Kaiyi Ren, którą być może już właśnie w starciu łódzkich drużyn po raz pierwszy zobaczymy na boisku w barwach Budowlanych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved