Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Natalia Pereira: Nagrodę MVP dedykuję całemu zespołowi

Natalia Pereira: Nagrodę MVP dedykuję całemu zespołowi

fot. FIVB

– Nie byłabym w stanie zdobyć nagrody MVP bez pomocy koleżanek z drużyny – mówiła po meczu finałowym MVP Final Six World Grand Prix, Natalia Pereira. – Jestem bardzo dumny z mojej drużyny – przyznał trener Jose Roberto Guimaraes.

W finałowym meczu World Grand Prix Brazylia pokonała po tie-breaku reprezentację Włoch. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego oraz nominację do szóstki marzeń turnieju otrzymała przyjmująca Canarinhes Natalia Pereira.Nasz zespół grał bardzo dobrze. Nie byłabym w stanie zdobyć nagrody MVP bez pomocy koleżanek z drużyny. Dedykuję ją wszystkim członkom zespołu. Chciałabym również podziękować naszemu trenerowi za to wspaniałe zwycięstwo – mówiła przyjmująca reprezentacji Brazylii.W drużynie marzeń Final Six znalazła się również środkowa reprezentacji Brazylii, Ana Beatriz Correa. Radości i dumy z drużyny nie ukrywał trener Jose Roberto Guimaraes.Włoszki walczyły bardzo ambitnie w tym spotkaniu i nie poddawały się. Jestem bardzo dumny z mojej drużyny. W trzecim secie pokazaliśmy ambicję i pasję, kiedy przegrywaliśmy 15:20. To z pewnością był punkt zwrotny meczu – mówił po meczu brazylijski szkoleniowiec.

Włoszki mimo porażki w decydującym spotkaniu również były zadowolone z osiągniętego wyniku. – Gratuluję brazylijskiej drużynie, wykonała świetną robotę w turnieju finałowym. Wynieśliśmy wiele nauki z tego turnieju i chcemy w przyszłości grać jeszcze lepiej – stwierdziła po meczu kapitan Italii, Cristina Chirichella.Brazylia grała w tym meczu bardzo dobrze, ale my się nie poddałyśmy. Miałyśmy nawet okazję wygrać, ale przegrałyśmy kilka kluczowych wymian. Nadal mamy nad czym pracować i co udoskonalać – dodał trener Davide Mazzanti.

W najlepszej drużynie turnieju znalazła się tylko jedna Włoszka, libero Monica de Gennaro. Poza tym w drużynie marzeń znalazły się atakująca reprezentacji Serbii Tijana Bosković oraz jej koleżanka z reprezentacji środkowa Milena Rasić. Nie mogło zabraknąć w tym gronie przyjmującej reprezentacji Chin Zhu Tang oraz chińskiej rozgrywającej Ding Xia.

Nagrody indywidualne Final Six WGP:
MVP: Natalia Pereira (Brazylia)
Najlepsze przyjmujące: Zhu Ting (Chiny) i Natalia Pereira (Brazylia)
Najlepsze środkowe: Ana Beatriz Correa (Brazylia) i Milena Rasić (Serbia)
Najlepsza libero: Monica de Gennaro (Włochy)
Najlepsza rozgrywająca: Ding Xia (Chiny)
Najlepsza atakująca: Tijana Bosković (Serbia)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved