Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Natalia Murek: Najlepiej skupiać się na sobie

Natalia Murek: Najlepiej skupiać się na sobie

fot. FIVB

– Presja i motywacja jest bardzo duża, ale podejmiemy rękawicę z każdym zespołem bez względu na to w jakim składzie i z jakim nastawieniem przyjedzie – zapowiada na kilka dni przed startem Ligi Narodów w Opolu powołana do szerokiego składu reprezentacji Natalia Murek, która niedawno przedłużyła kontrakt z VolleyWrocławiem.

Rozpoczął się niezwykle ważny, ale także bardzo wymagający sezon reprezentacyjny. Najpierw turniej w Montreux, potem Liga Narodów, kwalifikacje olimpijskie i na koniec mistrzostwa Europy. Bojowe nastroje już panują?Natalia Murek:Tak, już się pojawiły. W tym roku mamy wiele celów do zrealizowania. Chcemy się rozwijać i jak najlepiej prezentować się na arenie międzynarodowej. Brakowało mi już występów w reprezentacji, bo wiążą się one z zupełnie innym doświadczeniem niż treningi w klubie. Cieszę się, że znowu w niej jestem.

Pani nie pojechała na turniej w Montreux, w którym Polska ma już za sobą starcie z Japonią, a w grupie zmierzy się jeszcze z Chinami i Niemcami. Wymagający rywale.

– Uważam, że te mecze będą dla naszej reprezentacji bardzo dobrym przetarciem, bo pokażą nam, w którą stronę zmierza wykonywana przez nas praca na treningach. Takie młode zawodniczki jak ja (Murek ma niespełna 20 lat – przyp. red.), zawsze postrzegają rywalizację z zespołami znajdującymi się wysoko w światowym rankingu w kategorii święta. Gra przeciwko tym drużynom to dla nas cenna lekcja, z której zawsze możemy wyciągnąć wnioski i zaaplikować coś do swojej gry.

Kilka dni później w Opolu zainaugurujecie udział w Lidze Narodów. Trener Nawrocki nie ukrywa, że traktuje te rozgrywki w tym roku bardzo poważnie, bo to etap przygotowań do kwalifikacji olimpijskich. Z podobnego założenia będą wychodzić też pozostali uczestnicy rozgrywek.

– Najlepiej skupiać się na sobie i nie oglądać się na innych. Nie zastanawiam się, co zrobią pozostałe zespoły, jednak zapewniam, że my podejmiemy rękawicę z każdym, bez względu na to, w jakim składzie lub z jakim nastawieniem przyjedzie.

Reprezentacja Polski wciąż jest zespołem pływającym w Lidze Narodów. Wyższa niż dziewiąta lokata jest w waszym zasięgu?

– Presja i motywacja jest bardzo duża i moim zdaniem znajdzie to pozytywne przełożenie na naszą grę. Z każdym rokiem stawiamy przed sobą coraz wyższe cele i również same od siebie wymagamy coraz więcej. W porównaniu z poprzednim sezonem tym razem w kadrze jest kilka doświadczonych zawodniczek, które dają nam dużo cennych wskazówek i uwag. To ogromny skarb mieć je u boku.

 

Rozmawiała Katarzyna Paw – cały wywiad w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved