Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Murek: Nie tak łatwo nas złamać

Natalia Murek: Nie tak łatwo nas złamać

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław pokonał BKS PROFIT CREDIT Bielsko-Biała 3:2 w meczu czwartej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, choć przegrywał już 1:2. – Pokazałyśmy, że można wyjść z najgorszej sytuacji – powiedziała Natalia Murek, przyjmująca wrocławskiej drużyny.

Drużyna z Dolnego Śląska bardzo dobrze rozpoczęła niedzielny mecz w Bielsku-Białej. Dobra zagrywka i wysoka skuteczność w ataku zapewniły im wygraną w pierwszym secie 30:28. Niestety w kolejnych dwóch partiach to bielszczanki dyktowały warunki gry i objęły prowadzenie 2:1. Zawodniczki Impelu nie złożyły broni. W czwartym secie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść 26:24 i doprowadziły do tie-breaka, w którym poszły za ciosem i wygrały do 12. – Myślę, że w tym meczu pokazałyśmy przede wszystkim, że można wyjść z najgorszej sytuacji. Siatkówka jest sportem nieprzewidywalnym i nigdy do końca nie powinno się być pewnym niczego – powiedziała Natalia Murek.Co było kluczem do zwycięstwa? – Kluczem naszej wygranej było to, że byłyśmy jedną drużyną. Wspierałyśmy się od początku do końca. Sztab trenerski również nas motywował, co sprawiło, że doprowadziłyśmy do tie-breaka. Najważniejsze, że pokazałyśmy, że nie tak łatwo nas złamać – podkreśliła przyjmująca.

Dla młodej zawodniczki z Wrocławia to pierwszy sezon gry w Lidze Siatkówki Kobiet. Trener Marek Solarewicz daje sporo szans na grę przyjmującej. Jak ona sama odnajduje się w seniorskiej siatkówce? – Na razie powoli wchodzę w ligę seniorską. Jeszcze nie pokazałam wszystkiego, co potrafię. Siatkówka seniorska różni się praktycznie wszystkim od tej juniorskiej, więc do tego też trzeba się przyzwyczaić. Jednak stosuję metodę małych kroczków i powolutku staram się odnaleźć w polskiej ekstraklasie – zakończyła Murek.

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved