Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Murek: Każda zdobycz punktowa sprawia, że chcemy więcej

Natalia Murek: Każda zdobycz punktowa sprawia, że chcemy więcej

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty. Dzięki zwycięstwu nad KSZO wrocławianki awansowały o jedno miejsce w ligowej tabeli. – Każda zdobycz punktowa bardzo cieszy i sprawia, że chcemy więcej. Myślę, że pracując dalej tak, jak to robimy, rokowania są naprawdę dobre – powiedziała po meczu Natalia Murek.

W ostatniej kolejce pokonałyście KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1, choć początku spotkania nie mogłyście zaliczyć do udanych. Z czego wynikał ten słabszy pierwszy set w waszym wykonaniu?Natalia Murek: – Myślę, że głównie był to powód złego wejścia w mecz. Nasze podejście było nerwowe, a gra wcale nie była tym, co potrafimy grać. Na szczęście nasze wejście w mecz trwało tylko jednego seta i potem już odzyskałyśmy swoje tempo gry.

Od drugiej partii to wy przejęłyście kontrolę na boisku. Trudno było u was szukać słabszego elementu.

– Druga partia meczu była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Chwilę porozmawiałyśmy, dałyśmy sobie nawzajem cenne wskazówki i nareszcie nasza gra zaczęła funkcjonować tak, jak powinna.

Po raz kolejny udowadniacie, że potraficie zachować spokój w końcowych fragmentach setów, tak jak ostatnio przy stanie 24:24, kiedy to przechyliłyście szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 26:24.

–  Tak, to prawda. Wydaje mi się, że jesteśmy zespołem lubiącym grać na emocjach. Możemy sobie na to pozwolić, bo jesteśmy drużyną silną mentalnie. Pozwala nam to zachowywać chłodną głowę w końcówkach i odmieniać losy meczu.

W rundzie rewanżowej Impel spisuje się coraz lepiej. W ostatnich trzech spotkaniach dopisałyście do swojego konta siedem punktów – jeden z Eneą PTPS i po trzy z BKS-em i KSZO. Takie wyniki chyba jeszcze bardziej napędzają was do walki o jak najlepsze miejsce w tabeli?

– Zdecydowanie tak! Każda zdobycz punktowa bardzo cieszy i sprawia, że chcemy więcej. Myślę, że pracując dalej tak, jak to robimy, rokowania są naprawdę dobre.

Rozgrywki rozkręcają się coraz bardziej. W najbliższą sobotę podejmiecie u siebie Developres SkyRes Rzeszów, który przegrał w niedzielę z Grot Budowlanymi Łódź 0:3. Zapowiada się ciekawy pojedynek pomiędzy waszymi drużynami.

– To na pewno będzie ciekawy mecz. Wielokrotnie już to podkreślałam, że Liga Siatkowki Kobiet jest przewrotna, nieprzewidywalna, więc to, jaki wynik padnie w sobotę, trudno przewidzieć. Aczkolwiek jestem pewna, że obie drużyny będą walczyły o każdy punkt.

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved