Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Natalia Murek: Czujemy niedosyt

Natalia Murek: Czujemy niedosyt

fot. Jerzy Wojtuszek

Reprezentacja Polski juniorek zajęła drugie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U-19. W związku z tym, że bezpośredni awans był zarezerwowany tylko dla zwycięzcy turnieju, Polki o awans zagrają w barażach. – Cieszymy się z uzyskania awansu do baraży, lecz pozostaje niedosyt, że przegrałyśmy z reprezentacją Rosji i nie wywalczyłyśmy bezpośredniego awansu – powiedziała po zakończeniu turnieju przyjmująca polskiej kadry, Natalia Murek.

Za wami turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy, który zakończyłyście na drugim miejscu. Udało wam się uzyskać awans do baraży, zatem czy plan na ten turniej został zrealizowany?Natalia Murek:Bardzo się cieszymy z uzyskanego awansu do baraży. Myślę, że nasz plan został zrealizowany w połowie, bo z pewnością wolałybyśmy bezpośredni awans. Niestety, nie udało nam się tego uzyskać, dlatego skupiamy się teraz na jeszcze większej pracy, poprawie naszej gry oraz mentalności.

Zwycięstwo z Ukrainkami i Szwajcarkami oraz porażka z reprezentacją Rosji, ale po dobrym spotkaniu – to bilans waszego zespołu w tym turnieju. Czy czujecie niedosyt związany z meczem z Rosjankami?

Zdecydowanie tak, czujemy niedosyt. Zabrakło nam koncentracji w końcówkach setów, które były kluczowe. Jednak wyciągamy wnioski, uczymy się na własnych błędach i liczymy na to, że z reprezentacją Rosji jeszcze się spotkamy i uda nam się zrewanżować.

Które twoim zdaniem z tych trzech spotkań było dla was najtrudniejsze?

Myślę, że każdy z tych meczów był na swój sposób trudny. Jednak jeśli chodzi o najtrudniejszy, to waham się pomiędzy spotkaniem z Rosją lub Szwajcarią. Do obu pojedynków musiałyśmy się przygotować psychicznie, a przez porażkę z Rosjankami trudno nam było dobrze wejść w mecz ze Szwajcarkami, przez co popełniłyśmy wiele błędów. Jednak w końcówce to my zachowałyśmy zimną krew i odniosłyśmy bardzo ważne zwycięstwo.

Jaka atmosfera panowała w waszym zespole w czasie tego turnieju?

Zdecydowanie różniłyśmy się od innych drużyn. Nie tworzyłyśmy grupek, wszędzie spacerowałyśmy całą drużyną, łącznie ze sztabem szkoleniowym. Myślę, że to wszystko procentowało później na boisku, ponieważ w trudnych momentach wspierałyśmy się i pomagałyśmy sobie wzajemnie. Ogólnie mogę powiedzieć, że tryskałyśmy pozytywną energią.

Ty ze swojej postawy w tym turnieju możesz być zadowolona, bo byłaś jedną z liderek drużyny. Jak oceniasz swój występ?

Bardzo ciężko mi oceniać samą siebie. Myślę, że zawsze może być lepiej i ten turniej pokazał mi, że jeszcze wiele pracy przede mną. Jestem bardzo zmotywowana i dalej będę ciężko pracować, bym mogła być nazywana liderką.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved