Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Natalia Mędrzyk: Zamierzamy tego dokonać

Natalia Mędrzyk: Zamierzamy tego dokonać

fot. Łukasz Krzywański

– Nie ma co kombinować. Kalkulacje zazwyczaj nie przynoszą zamierzonego efektu. Zobaczymy, jak potoczy się piątkowy mecz. Mam nadzieję, że po prostu będzie to dobre spotkanie w naszym wykonaniu – mówi w wywiadzie dla TVP Sport Natalia Mędrzyk. – Turniej w Apeldoorn jest wyjątkowo wymagający. Wydaje mi się, że chwila oddechu na pewno każdej zawodniczce się przyda – dodaje przyjmująca reprezentacja Polski.

Jak czuje się pani pod względem zdrowotnym? Zmiana w meczu była spowodowana problemami z kolanami?Natalia Mędrzyk: Fizycznie czuję się bardzo dobrze. Po prostu muszę na siebie uważać. Turniej w Apeldoorn jest wyjątkowo wymagający. Wydaje mi się, że chwila oddechu na pewno każdej zawodniczce się przyda.

Presji, oczekiwań i emocji było więcej w spotkaniu z Holandią czy w meczu otwarcia z Bułgarią?

– W mojej opinii jesteśmy w momencie, w którym nie obawiamy się trudnych meczów, z najlepszymi zespołami na świecie. Pokazywałyśmy to zarówno w czasie siatkarskiej Ligi Narodów, jak i mistrzostw Europy. Dojrzałyśmy do tego, by grać spotkania o wielką stawkę. Bardzo się cieszę, ponieważ czwartkowe starcie było bardzo ekscytujące i ciekawe dla widzów.

Piątkowy mecz z Azerkami to spotkanie o prowadzenie w grupie. Zwycięskiego składu się nie zmienia czy przyda wam się odpoczynek?

– Nie mnie to oceniać. Na pewno każda z nas będzie chciała wygrać spotkanie z Azerbejdżanem i sięgnąć po pełną pulę. Awans do igrzysk olimpijskich w Tokio zależy wyłącznie od tego, czy pokonamy wszystkich w stawce. Zamierzamy tego dokonać.

Nawet jeśli przez to w półfinale traficie na Turczynki?

– Trudno mi powiedzieć. Osobiście nigdy nie układałam sobie żadnej grupy – po prostu wychodzę na boisko i robię wszystko, żeby wygrać. Nie ma co kombinować. Kalkulacje zazwyczaj nie przynoszą zamierzonego efektu. Zobaczymy, jak potoczy się piątkowy mecz. Mam nadzieję, że po prostu będzie to dobre spotkanie w naszym wykonaniu.

Rozmawiała Sara Kalisz – więcej w seriwise sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved