Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Mędrzyk zagra w Impelu Wrocław

Natalia Mędrzyk zagra w Impelu Wrocław

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław będzie kolejnym klubem w karierze Natalii Kurnikowskiej (obecnie już Natalii Mędrzyk). Młoda siatkarka gra na pozycji przyjmującej. Do Wrocławia przechodzi z Muszyny. W drużynie z Małopolski spędziła ostatnie trzy sezony, będąc podstawową zawodniczką zespołu trenera Bogdana Serwińskiego.

Wychowanka UKS-u Jedynki Lębork swoje młodzieżowe sukcesy świętowała w barwach Gedanii Gdańsk. Kurnikowska rokrocznie zdobywała medale mistrzostw Polski, reprezentując kolejne kategorie wiekowe. W 2010 roku zdobyła ona tytuł najlepiej atakującej mistrzostw Polski juniorek.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza był pierwszym klubem w jej seniorskiej karierze. Następnie zatrudnienie znalazła w PLKS-ie Pszczyna (roczne wypożyczenie) i AZS-ie Białystok, z którego trafiła właśnie pod skrzydła trenera Serwińskiego. Dobra gra w zespole Mineralnych zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. W ciągu trzech lat wraz z narodową drużyną zdobyła 4. miejsce na uniwersjadzie w Kazaniu, 3. miejsce w Lidze Europejskiej 2014, 2. miejsce na I Igrzyskach Europejskich w Baku oraz 2. miejsce w turnieju finałowym II dywizji World Grand Prix 2015.Od początku Natalia była na szczycie listy zawodniczek, które chcieliśmy pozyskać w okresie międzysezonowym. Dzisiaj możemy ogłosić, że wspólnie doprowadziliśmy do realizacji celu. Długo przyglądaliśmy się talentowi Natalii, a także jej poczynaniom na parkietach Orlen Ligi. Wierzymy, że będzie ona pewnym punktem naszego zespołu – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A. – Wybrałam Impel, bo to drużyna, która zawsze walczy o najwyższe cele w Orlen Lidze. Klub ma ugruntowaną markę, jest przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowany i co za tym idzie – profesjonalny. Dodatkowym atutem jest także fakt, że Wrocław to piękne miasto. Jestem pewna, że przed nami dobry sezon – komentuje Natalia Mędrzyk.

W związku z zawarciem związku małżeńskiego od zbliżającego się sezonu 2016/2017 Natalia Kurnikowska występować będzie z innym nazwiskiem na koszulce – Mędrzyk. Impel Wrocław intensywnie pracuje nad kadrą na nowy sezon. W zespole jest już rozgrywająca – Micha Hancock, atakująca – Joanna Kaczor, libero – Agata Sawicka i Magda Stasiak, środkowe – Agnieszka Kąkolewska i Monika Ptak oraz przyjmujące – Megan Courtney, Barbara Cembrzyńska, Aleksandra Sikorska i ogłoszona dzisiaj – Natalia Mędrzyk (Kurnikowska).

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved