Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Natalia Mędrzyk: Można od nas wymagać już grania na fajnym poziomie

Natalia Mędrzyk: Można od nas wymagać już grania na fajnym poziomie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski siatkarek już we wtorek turniejem w Montreux rozpocznie kolejny sezon, w którym wystąpi chociażby w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy i kwalifikacjach olimpijskich. – Ja myślę, że w tym sezonie można od nas wymagać już grania na fajnym poziomie. Musimy na pewno dać z siebie więcej i dojrzeć do dobrego grania – mówi Natalia Mędrzyk. – Sytuacja, w której znajduje się nasz zespół powoduje, że my musimy do każdego meczu, każdego turnieju podchodzić poważnie. Stawiać sobie cele krok po kroku – dodał Jacek Nawrocki.

Trener Jacek Nawrocki podkreślił, że w tym sezonie każda impreza musi być traktowana poważnie. – Sytuacja, w której znajduje się nasz zespół powoduje, że my musimy do każdego meczu, każdego turnieju podchodzić poważnie. Stawiać sobie cele krok po kroku – powiedział selekcjoner. – Nie ukrywam, że jak się spojrzy to mistrzostwa Europy to będzie takie spuentowanie tego sezonu i jawią się jako ta najważniejsza impreza. Dzisiaj jednak jeszcze o nich nie myślimy, najważniejszy jest każdy mecz, który przed nami – dodał Jacek Nawrocki.Większość czasu biało-czerwone spędzą jednak poza granicami kraju. – Mimo, że gramy i kwalifikacje olimpijskie i mistrzostwa Europy w Polsce, to najwięcej będziemy za granicą – powiedział opiekun polskich siatkarek. Wytłumaczył także, w jakim systemie będzie pracowała kadra.  – Tylko kilka dziewczyn było przez dwa tygodnie, czy dłużej w Szczyrku, reszta dosłownie trzy, cztery dni i wybieramy się do Szwajcarii. Będziemy pracować takim systemem, że jedna drużyna będzie grała w Lidze Narodów, a inna grupa 10, 12 dziewczyn będzie cały czas w treningu – powiedział Jacek Nawrocki.

Jedną z zawodniczek powołanych przez Jacka Nawrockiego jest Julia Nowicka. To był mój pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce, kiedy w klubie przejęłam pałeczkę po pierwszej rozgrywającej. Cieszę się, że „nie zatonęłam”. Myślę, że z każdym kolejnym sezonem będę gotowa na nowe wyzwania i będę się przyzwyczajała do nowej presji – powiedziała młoda rozgrywająca, która będzie musiała walczyć o miejsce w składzie z bardziej doświadczonymi rozgrywającymi. – Trochę rywalizacji nie zaszkodzi, a tylko pomoże w rozwoju.

A jak Julia Nowicka zapatruje się na nadchodzący sezon? – Zeszły rok miałyśmy fajny, jeżeli chodzi o reprezentację i mam nadzieję, że w tym roku uda nam się pokazać z jeszcze lepszej strony na arenie międzynarodowej. Będziemy walczyły i robiły wszystko, żeby tak było – powiedziała. Biało-czerwone znów będą miały okazję rywalizować z najlepszymi zespołami na świecie. – Musimy się przyzwyczaić do tego, żeby rywalizacja z takimi zespołami była u nas na porządku dziennym. Im więcej nasza młoda kadra będzie miała takich okazji, tym lepiej dla jej przyszłości – przyznała Nowicka. -Ja myślę, że w tym sezonie można od nas wymagać już grania na fajnym poziomie. Musimy na pewno dać z siebie więcej i dojrzeć do dobrego grania. W Lidze Narodów będziemy chciały się utrzymać w elicie, a jeżeli chodzi o mistrzostwa Europy, to fajne jest to, że gramy u siebie. Będziemy tam chciały się pokusić o jakąś niespodziankę – dodała z kolei Natalia Mędrzyk.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved