Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Mędrzyk: Każda z nas chce ten medal zgarnąć

Natalia Mędrzyk: Każda z nas chce ten medal zgarnąć

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Chemik Police wygrał 3:2 w drugim meczu rywalizacji o brązowy medal. Najlepiej punktującą siatkarką w szeregach policzanek w tym spotkaniu była Natalia Mędrzyk, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. – Jeszcze Chemik nie zginął i myślę, że w tym spotkaniu pokazałyśmy dużą wolę walki i myślę, że każda z nas chce ten medal zgarnąć – przyznała MVP piątkowego pojedynku.

Zespół z Polic po wyraźnie przegranych półfinałach i pierwszym meczu o 3. miejsce podniósł się. W drugim spotkaniu rywalizacji, której stawką jest najniższe miejsce na podium Ligi Siatkówki Kobiet, policzanki pokazały lepsze oblicze. W pierwszej odsłonie Chemik zdominował gospodynie. W drugim przyjezdne zachowały więcej zimnej krwi w końcówce. Mimo prowadzenia 2:0 dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. – Na początku wygrywałyśmy 2:0 i jak zwykle bywa w żeńskiej siatkówce ten trzeci set nie wyszedł nam od samego początku. Później próbowałyśmy nadgonić, ale nie dałyśmy rady. Jednak bardzo się cieszę, że wygrałyśmy, bo nie ukrywam, że nasza sytuacja psychiczna po tych przegranych meczach była bardzo ciężka – skomentowała Natalia Mędrzyk.Piątkowy tie-break był popisem gry Chemika Police. Przyjezdne zdobywały punkty seriami, podczas zmiany stron prowadziły 8:1 a cały set zakończył się zwycięstwem policzanek 15:5. – Przede wszystkim zadecydowała zagrywka. Myślę, że to nie była mega mocna zagrywka, ale celna i rzeszowianki miały ciężką sytuację na wysokiej piłce, zatrzymałyśmy je i tak udało się odskoczyć na kilka punktów a wiadomo, że taka przewaga jest najcenniejsza – powiedziała przyjmująca Chemika Police.

Rywalizacja o brązowy medal Ligi Siatkówki Kobiet toczy się do trzech zwycięstw. Po dwóch meczach jest remis. Kolejne spotkanie zaplanowano na najbliższy poniedziałek w Policach. Następnie zespoły przeniosą się do Rzeszowa, gdzie 2 maja rozegrany zostanie czwarty pojedynek. Jeśli w nim nie zostanie wyłoniony brązowy medalista, decydujące starcie odbędzie ponownie w Policach.- Jeszcze Chemik nie zginął i myślę, że w tym spotkaniu pokazałyśmy dużą wolę walki i myślę, że każda z nas chce ten medal zgarnąć – zakończyła Mędrzyk.

źródło: nowiny24.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved