Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Mędrzyk: Jedziemy na ciężki teren

Natalia Mędrzyk: Jedziemy na ciężki teren

fot. Katarzyna Antczak

– Dla mnie nie była to niespodzianka. Pałac jest solidnym zespołem. Dobrze gra, potrafi prezentować szybką siatkówkę. Mamy świadomość, że jedziemy na ciężki teren, na którym chcemy zdobyć trzy punkty – powiedziała Natalia Mędrzyk, przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police.

Przed siatkarkami Chemika Police kolejny pojedynek ligowy. Już w najbliższy weekend zmierzą się na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz, który sprawił już pewną niespodziankę, ogrywając Grot Budowlanych Łódź. – Dla mnie nie była to niespodzianka. Pałac jest solidnym zespołem. Dobrze gra, potrafi prezentować szybką siatkówkę. Mamy świadomość, że jedziemy na ciężki teren, na którym chcemy zdobyć trzy punkty – powiedziała Natalia Mędrzyk, przyjmująca Chemika, który w listopadzie zagra jeszcze z Legionovią, Wisłą, Developresem oraz Budowlanymi. – Mamy czego wymagać od siebie w meczu z Legionovią, bo wynik 3:2 w Legionowie nas nie zadowolił. Jednak największym wyzwaniem będzie dla nas potyczka z Developresem. Nie mogę doczekać się tego spotkania, bo ono pokaże nam, w polickiej ekipy. którym miejscu teraz jesteśmy – dodała jedna z liderekW tym sezonie drużyna prowadzona przez Ferhata Akbasa zagra również na europejskim froncie, ale nie w Lidze Mistrzyń jak to było w ostatnich latach, lecz w Pucharze CEV. Po raz kolejny los nie był łaskawy dla policzanek, bowiem ich pierwszym rywalem będzie Galatasaray Stambuł, które jest jednym z najsilniejszych zespołów w lidze tureckiej. – Nie liczyłam na to, że trafimy na bardzo łatwego przeciwnika. Z tego, co pamiętam Chemik nigdy nie miał łatwych przeciwników. Byłam pod tym względem raczej realistką niż super optymistką. Myślę, że mecz z Galatasaray jest do wygrania. Nie możemy ani na chwilę w to zwątpić. Mamy ciekawy i fajny zespół, gramy kombinacyjnie, a w sporcie wszystko jest możliwe – oceniła zawodniczka zachodniopomorskiego zespołu.

W styczniu podopieczne Jacka Nawrockiego będą miały ostatnią szansę wywalczenia olimpijskich przepustek. W europejskich kwalifikacjach w fazie grupowej zmierzą się z Holandią, Bułgarią oraz Azerbejdżanem. – Druga grupa niewiele różni się poziomem trudności. W tym turnieju walka będzie toczyła się na śmierć i życie. Nie będzie łatwych przeciwników. Wszyscy będą chcieli znaleźć się na igrzyskach – podkreśliła przyjmująca Chemika, dla której napięty kalendarz ligowy nie jest zaskoczeniem. – Nie powinno nas dziwić, że mecze ligowe są przyspieszone z powodu gry reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. Myślę, że każda drużyna przygotowana była na częste granie od początku sezonu. Przygotowania fizyczne miały to na względzie. Takie jest życie – zakończyła Natalia Mędrzyk.

źródło: Chemik Police TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved