Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Mędrzyk: Fajne uczucie wygrać w przekonującym stylu

Natalia Mędrzyk: Fajne uczucie wygrać w przekonującym stylu

fot. Łukasz Krzywański

W niedzielę siatkarki Chemika Police wręcz rozbiły wicemistrzynie Polski – Grot Budowlanych Łódź i zakończyły pierwszą część sezonu na pozycji wicelidera. Podopieczne Jakuba Głuszaka przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zrewanżowały się rywalkom za porażkę w meczu o Superpuchar Polski. – Od początku spotkania pokazałyśmy dużą koncentrację i determinację w grze. Nie pozwoliłyśmy Budowlanym Łódź na rozkręcenie się, a wiemy, jak potrafią grać i jak walecznym są zespołem – powiedziała po meczu Natalia Mędrzyk.

Pierwszego seta policzanki wygrały do 14 i zupełnie zdominowały rywalki. Łodzianki nieco powalczyły w partii drugiej, ale już w trzecim secie Chemik Police wypracował sobie wysoką przewagę i zamknął mecz w trzech setach. – Taki też był nasz cel. Od początku spotkania pokazałyśmy dużą koncentrację i determinację w grze. Nie pozwoliłyśmy Budowlanym Łódź na rozkręcenie się, a wiemy, jak potrafią grać i jak walecznym są zespołem. Fajne uczucie wygrać w tak przekonującym stylu – mówiła  po meczu przyjmująca zespołu z Polic, Natalia Mędrzyk.Policzanki okazały się lepsze praktycznie w każdym elemencie. Natalia Mędrzyk jednak jako główny czynnik, który zadecydował o zwycięstwie, wskazała serwis. – Największą rolę odegrała zagrywka. Grałyśmy agresywnie w tym elemencie, odrzuciłyśmy łodzianki od siatki. Później one miały kłopoty z wyprowadzeniem swojego ataku – przyznała. MVP meczu została Katarzyna Zaroślińska-Król z 14 punktami na koncie, po 9 zdobyły obie przyjmujące, Malwina Smarzek i Natalia Mędrzyk. Punktowały także środkowe, Stefana Veljković zanotowała 9 oczek, a Straszimira Simeonowa 7. – Myślę, że to był ładny mecz ze strony wszystkich zawodniczek. Byłyśmy skuteczne chociażby w grze na wysokich piłkach, także nic tylko się cieszyć – zauważyła Natalia Mędrzyk. Przyjmująca nie ukrywała zadowolenia z gry swojej drużyny. – Mecz z ŁKS-em pokazał, że ta gra już zaczyna nam się układać tak, jak powinna. Tak właśnie chcemy grać – dodała przyjmująca polickiej ekipy.

Spotkanie z Budowlanymi Łódź zamknęło pierwszą część fazy zasadniczej w wykonaniu Chemika Police. Podopieczne Jakuba Głuszaka odniosły w niej tylko jedną porażkę. – Myślę, że ta runda była udana. Gdybyśmy nie przegrały z Developresem, to już byłoby w ogóle świetnie. Z takimi rzeczami jednak trzeba się liczyć. Zagrałyśmy wtedy bardzo słabe spotkanie. Cieszymy się, że mamy to drugie miejsce, bo to jest jedna runda mniej w Pucharze Polski – oceniła Natalia Mędrzyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved