Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Gajewska: Na pewno nikogo nigdy nie lekceważymy

Natalia Gajewska: Na pewno nikogo nigdy nie lekceważymy

– Zespół z Torunia postawił nam twarde warunki. Cieszy jednak to, że po słabym pierwszym secie potrafiłyśmy się podnieść i wygrać kolejne trzy, choć wcale nie było to takie łatwe – mówiła po wygranym meczu z Budowlanymi Toruń Natalia Gajewska, rozgrywająca Developresu. – Najbardziej żal nam tego ostatniego seta i plujemy sobie w brodę, że straciłyśmy taką przewagę – przyznała z kolei atakująca Budowlanych Toruń, Marta Janik.

Wobec problemów zdrowotnych podstawowej rozgrywającej Developresu SkyRes Rzeszów Anny Kaczmar (problemy z barkiem) po raz kolejny szansę gry otrzymała 23-letnia Natalia Gajewska, która podobnie jak koleżanki w konfrontacji z zespołem z Torunia nie ustrzegła się błędów, choć wygrały 3:1. – Zawsze jest coś do poprawy, ja jednak z każdej takiej sytuacji staram się wynieść jak najwięcej dla siebie – mówi Gajewska. – W tym sezonie mam możliwość grania w zupełnie innym zespole, niż miałam dotychczas i jest to dla mnie bezcenna lekcja. Każde takie wejście na boisko, nieważne, czy jest spowodowane drobną kontuzją koleżanki, czy po prostu trener daje mi szansę, staram się jak najbardziej wykorzystać. Z mojej strony zawsze próbuję wykonywać pracę na 100 procent, a jakieś niedociągnięcia na pewno się zdarzają – mówi młoda rozgrywająca Developresu, który musiał się mocno napracować na zwycięstwo z Budowlanymi.

Zespół z Torunia postawił nam twarde warunki. Cieszy jednak to, że po słabym pierwszym secie potrafiłyśmy się podnieść i wygrać kolejne trzy, choć wcale nie było to takie łatwe. W tym pierwszym secie wydaje mi się, że nasza koncentracja gdzieś chyba uciekła i nie realizowałyśmy taktyki, która była ustalona przed meczem – mówi Gajewska, której zespół w tym sezonie największe problemy ma właśnie z tymi drużynami teoretycznie słabszymi. Na pytanie, czy wynika to z koncentracji i podejścia mentalnego do meczu, rozgrywająca Developresu odpowiada: – Może trochę tak, ale na pewno nikogo nigdy nie lekceważymy. Czasami tak jest, że ci niżej notowani nie mają nic do stracenia i walczą na 100 procent, wszystko zaczyna im wychodzić i dlatego nam nie jest łatwo z nimi grać. Najważniejsze w tym wszystkim jest, że trzy punkty zostają w Rzeszowie, bo taki był cel na ten mecz. Cieszy to, że potrafiłyśmy wygrać mimo trudności – mówi rozgrywająca Developresu, który w środę ma wyjazdowe spotkanie z Proximą Treflem Kraków, gdzie o komplet punktów wcale nie będzie łatwo. – Myślę, że z meczu z Toruniem powinnyśmy wyciągnąć wnioski, żeby w kolejnym od samego początku udowodnić, kto rządzi na boisku i żeby później nie było niepotrzebnych nerwowych sytuacji czy gonienia wyniku – kończy Natalia Gajewska.

Można było coś więcej ugrać w Rzeszowie – mówi Marta Janik, atakująca Poli Budowlanych Toruń. – Trochę jest żal tych setów, gdzie prowadziłyśmy, ale nie udało się dociągnąć końcówek. Podjęłyśmy walkę i zrobiłyśmy wszystko co w naszej mocy. Rzeszów poprawił swoją grę po przegranym pierwszym secie, poprawił przyjęcie, był bardziej skuteczny na skrzydłach, obijały nasz blok, a my nie potrafiłyśmy tego okiełznać. Były momenty kryzysowe, a nasza gra falowała – mówi atakująca ekipy z Torunia, która w czwartym secie wygrywała 11:4 czy 16:13, ale nie potrafiła doprowadzić do tie-breaka. – Najbardziej żal nam tego ostatniego seta i plujemy sobie w brodę, że straciłyśmy taką przewagę – mówi Marta Janik. – Niedosyt pozostał, bo można było doprowadzić do tie-breaka. Rywalki jednak wyraźnie poprawiły swoją grę i nie szło nam już tak dobrze jak na początku. Mimo porażki i straconej szansy na wywiezienie z Rzeszowa choćby punktu to uważam, że pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony. Developres jest jednym z faworytów ligi, a nam się z nim grało bardzo dobrze – jak równy z równym – stwierdza atakująca Budowlanych Toruń.

źródło: lsk.plps.pl