Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Natalia Czapla: We Wrocławiu nauczyłam się samodzielności

Natalia Czapla: We Wrocławiu nauczyłam się samodzielności

Natalia Czapla w nadchodzącym sezonie będzie grała w zespole ECO AZS UNI Opole. Młoda rozgrywająca ma na swoim koncie grę w barwach Impelu Wrocław w Młodej Lidze oraz wywalczony w minionym sezonie brązowy medal mistrzostw Polski juniorek.

Jak rozpoczęła się twoja przygoda z siatkówką?

Natalia Czapla: – Od zawsze interesował mnie sport. W gimnazjum wpadłam na pomysł, że chciałabym grać w siatkówkę. Pojechaliśmy z rodzicami do Kędzierzyna na pierwszy trening, później była zmiana szkoły i tak zaczęłam trenować.Przez trzy lata grałaś w Impelu Wrocław w Młodej Lidze. Co dały ci występy we wrocławskich barwach?

Gra we Wrocławiu, a szczególnie w Młodej Lidze Kobiet pozwoliła zbliżyć się trochę do tej „profesjonalnej” siatkówki. We Wrocławiu nauczyłam się samodzielności i konsekwencji w dążeniu do celu.

W poprzednich sezonach zespół z Wrocławia zajmował w Młodej Lidze czwarte i piąte miejsce, czego zabrakło, żeby być na podium?

Miałyśmy bardzo młody zespół. Praktycznie same juniorki i kadetki, więc zajęcie czwartego i piątego miejsca było dla nas i tak dużym sukcesem. W tych ważniejszych meczach większość zespołów wspomagała się dodatkowo zawodniczkami z Orlen Ligi, my grałyśmy same od początku do końca. Do zdobycia medalu zabrakło nam trochę doświadczenia i zimnej głowy w końcówkach.

Dlaczego zdecydowałaś się na grę w ECO AZS UNI Opole?

Skończyłam wiek juniorki i trzeba było przenieść się na siatkówkę seniorską. Opole stworzyło nowy, silny zespół z dobrym trenerem, z możliwością zdobywania wykształcenia na uniwersytecie.

Czego oczekujesz po grze w ECO UNI?

Oczekuję, że zdobędę nowe, cenne doświadczenie i możliwości na dalszy rozwój.

ECO UNI to nowy zespół na siatkarskiej mapie. Jak kształtuje się atmosfera w drużynie?

– Atmosfera w drużynie jest naprawdę dobra. Każda dziewczyna wie, po co tu jest i co chce osiągnąć, wszystkie ciężko na to pracujemy.

Sezon startuje 24 września, jak idą przygotowania do pierwszych meczów?

Przygotowania idą bardzo dobrze. Rano ćwiczymy na siłowni, a po południu w hali. Z każdym treningiem nasza gra staje się coraz bardziej poukładana.

Masz w swoim dorobku brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, co on dla ciebie oznacza?

Brązowy medal mistrzostw Polski jest dla mnie bardzo ważny i długo na niego czekałam. Jest on zwieńczeniem ciężkiej pracy, jaką wykonujemy codziennie na treningach. Dobrze jest, jak się trenuje i osiąga sukcesy, bo moim zdaniem to motor napędowy każdej drużyny, wtedy chce się trenować jeszcze więcej i jeszcze ciężej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved