Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Nasze zespoły poznały rywali w kwalifikacjach do ME juniorów i juniorek

Nasze zespoły poznały rywali w kwalifikacjach do ME juniorów i juniorek

fot. CEV

Nasze reprezentacje juniorów i juniorek poznały rywali w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Szczęścia w losowaniu nie miały młode Polki, które trafiły do grupy z Rosją. Polacy rywalizować będą z Niemcami, Danią i Węgrami.

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy do lat 19 polskie siatkarki nie miały szczęścia w losowaniu. W dniach 31.03-03.04 przyszłego roku przyjdzie im się zmierzyć w II rundzie kwalifikacji m.in. z silnym zespołem Rosji. W grupie biało-czerwone będą miały również reprezentację Szwajcarii oraz zwycięzcę grupy w I rundzie, w której zagrają Izrael, Ukraina i debiutujące w kwalifikacjach Kosowo.

Bezpośredni awans do mistrzostw Europy juniorek, które odbędą się na przełomie września i sierpnia przyszłego roku w Słowacji i na Węgrzech, uzyskają zwycięzcy grup. Zespoły z 2. miejsc oraz najlepszy zespół z 3. miejsc zagrają jeszcze w rundzie barażowej (osiem zespołów zostanie podzielonych w niej na dwie grupy). Ta runda zostanie rozegrana na początku lipca 2016 roku.Na początku września przyszłego roku odbędą się również mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 20, których organizatorem będzie Bułgaria. Polacy rozpoczną kwalifikacje od II rundy, w której zagrają w grupie D. Ich przeciwnikami będą młodzi Niemcy, Duńczycy oraz Węgrzy. Zwycięzca grupy automatycznie zakwalifikuje się do turnieju finałowego. Zespoły z 2. miejsc i najlepszy zespół z 3. miejsca weźmie udział w III rundzie kwalifikacji.

Liczymy, że zarówno reprezentacja Polski juniorek, jak i nasi juniorzy przebrną z sukcesem przez kwalifikacje i zobaczymy ich w turniejach finałowych mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved