Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Następne ME już z Wilfredo Leonem w polskiej kadrze

Następne ME już z Wilfredo Leonem w polskiej kadrze

fot. Katarzyna Antczak

Wydaje się, że wkrótce dobiegnie koniec trwająca już od kilku lat saga związana z grą Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Jak informuje Przegląd Sportowy, światowa federacja siatkarska wyraziła zgodę na jego debiut w biało-czerwonych barwach.

Leon w 2015 roku otrzymał od prezydenta Bronisława Komorowskiego polskie obywatelstwo i zaczęły się długie, żmudne działania, aby urodzony na Kubie siatkarz mógł zagrać w reprezentacji Polski. Po drodze wystąpiło mnóstwo komplikacji, ale w końcu FIVB wyraziło zgodę na grę 24-latka w biało-czerwonej koszulce. Na pierwszy mecz będzie on jednak musiał poczekać aż do 2019 roku.Jest to spowodowane przepisami mówiącymi o 24-miesięcznym okresie karencji, która rozpoczęła się 24 lipca tego roku. Leon będzie mógł zatem zadebiutować na mistrzostwach Europy, które w 2019 roku odbędą się we Francji, Słowenii, Belgii oraz Holandii.

Przypomnijmy, że Leon już jako 17-latek poprowadził Kubę do wicemistrzostwa świata. Ponadto z Zenitem Kazań trzy razy wygrywał Ligę Mistrzów. Od kilku lat mieszka w Polsce, jego żoną jest Polka. – Leon jest niesamowitym zawodnikiem, ale nie jest tak, że przyjdzie i od razu będzie zbawcą polskiej siatkówki. Tak to nie działa. Fajnie, że chce grać w reprezentacji, że osiedlił się w naszym kraju. Przyjmiemy go z otwartymi rękoma – powiedział kapitan polskiej kadry, Michał Kubiak.

źródło: polsatsport.pl, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved