Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Przed nami 1. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet

Przed nami 1. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet

fot. Sylwia Lis

W piątek meczem w Pile zainauguruje rozgrywki sezonu 2018/2019 Liga Siatkówki Kobiet. Dwanaście zespołów walczyć będzie o mistrzostwo Polski i medale, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że niektórzy stoczą zaciętą walkę o… przetrwanie. Liga wciąż nie ma sponsora, kluby mają coraz większe problemy, ale są kibice, którzy na start LSK czekają z niecierpliwością.

  

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź
piątek, 2 listopada, g. 18:00

W piątek w Pile miejscowy zespół PTPS-u, zupełnie przebudowany w porównaniu z poprzednim sezonem, podejmie uczestnika kwalifikacji Ligi Mistrzyń, brązowego medalistę minionego sezonu oraz niedawnego triumfatora meczu o Superpuchar Polski. Faworyt w takim przypadku może być tylko jeden i jest nim zespół Budowlanych Łódź. Pilanki do pierwszego meczu przystępują, mając w składzie zaledwie dwie przyjmujące i jedną libero. Trener Guilermo Hernandez nie będzie więc miał żadnej możliwości manewru na tych pozycjach i zapewne kibice w Pile będą drżeć o zdrowie swoich przyjmujących. Liderkami PTPS-u w sparingach były zawodniczki zagraniczne – Olga Stantzali i Marharyta Azizowa, w piątek jednak będą musiały zmierzyć się z wysokim blokiem Budowlanych.

Zespół z Łodzi ma po swojej stronie wszystkie argumenty sportowe. Problemem może być zmęczenie, bowiem łodzianki grają już co trzy dni – w tym sezonie zagrały do tej pory dwa spotkania kwalifikacji Ligi Mistrzyń oraz mecz o Superpuchar Polski. Ostatnie spotkanie Budowlani zagrali w środę, a więc dwa dni przed inauguracją ligi. Z drugiej strony w przeciwieństwie do siatkarek PTPS-u podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza są już w rytmie meczowym i nie będą miały debiutanckiej tremy. Wygrają Budowlani, chociaż spotkanie niekoniecznie musi zakończyć się w trzech setach.

Typ redakcji:
Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 1:3

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved