Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Największy turniej minisiatkówki wraca do Zabrza

Największy turniej minisiatkówki wraca do Zabrza

fot. Kinder + Sport

Po czterech latach przerwy, na dziesiątą rocznicę największy turniej minisiatkówki na świecie – Kinder + Sport wraca do Zabrza. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział blisko 42 tysiące młodych sportowców.

To już 10 wielki finał turnieju o Puchar Kinder + Sport. Tym razem zmagania najlepszych młodych siatkarzy i siatkarek w Polsce powracają na Śląsk – tam, gdzie wszystko się zaczęło – do hali MOSiR w Zabrzu. Właśnie tam, na bazie odbywającego się od kilkunastu lat turnieju minisiatkówki – powstały największe rozgrywki tego typu na świecie. I tam również rozegrano pierwsze finały turnieju o Puchar Kinder + Sport, a ich triumfatorami byli m.in. Kamil Droszyński – mistrz świata kadetów czy libero MKS-u Będzin Paweł Stysiał. Po kilku latach przerwy i finałach w Drzonkowie, Krakowie i Częstochowie rozgrywki znów odbędą się w ogromnej zabrzańskiej hali.Tegoroczne eliminacje odbywające się na szczeblach miejskich i wojewódzkich znów biły rekordy. W tym roku wzięło w nich udział blisko 42 tysiące młodych adeptów siatkówki. – Kiedy zaczynaliśmy przygodę z Kinder + Sport, na turniej przyjeżdżały same drużyny, dziś poza nimi ciągną się całe kluby kibica złożone nie tylko z rodziców – wspomina ambasador turnieju, wielokrotny reprezentant Polski Sebastian Świderski, który jest propagatorem turnieju od samego początku.

Można się więc spodziewać, że trybuny zabrzańskiej hali wypełnią się szczelnie, a walczyć o najwyższe trofea przez 3 dni będzie 192 zespołów, które swoje rozgrywki zaczną we wtorek 27 czerwca od zmagań w grupach. – Poziom organizacji turniejów Kinder + Sport doceniła światowa federacja siatkówki FIVB, nazywając go największym turniejem na świecie. Emocje są ogromne, bo chociaż uczestnicy mają od 11 do 13 lat, to dla dzieci w tym wieku to jak walka o mistrzostwo świata – nie ma wątpliwości wiceprezes PZPS-u Jacek Sęk.

Wielki finał turnieju minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport tradycyjnie rozgrywany jest w 6 kategoriach – najmłodsi walczą w zespołach 2-osobowych, ich starsi koledzy i koleżanki w trójkach, a najstarsi w drużynach złożonych z czterech zawodników na boisku. Nad wszystkim czuwają sędziowie, sprawdzający zgodność zawodów ze specjalnymi przepisami gry w minisiatkówkę, ustalonymi przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Z roku na rok widzę, jak turniej się rozwija, poziom sportowy rośnie, ale nie zapominajmy, że najważniejsze jest czerpanie radości z gry przez dzieci umiejętności to jedno, ale najważniejsza jest pasja – dodaje drugi z ambasadorów turnieju, 450-krotny reprezentant Polski, a obecnie członek jej sztabu szkoleniowego Piotr Gruszka. Obaj ambasadorzy pojawią się w Zabrzu już na otwarcie turnieju i będą towarzyszyć zmaganiom sportowców. Zapewne jak co roku rozdadzą tysiące autografów, jednak w tym roku będą mogli liczyć na wsparcie. W Zabrzu pojawią się m.in. Piotr Gacek, Paweł Woicki oraz Wojtek Grzyb, który będzie pełnił podwójną rolę – tak propagatora turnieju, ale i kibica własnego syna, który po raz drugi z drużyną znalazł się w finale. Dodatkową atrakcją będzie pojawienie się ostatniego dnia trzech gwiazd sportowych reprezentujących inne dyscypliny sportu. Kibicować siatkarzom i siatkarkom będą medalistka igrzysk olimpijskich w Rio – Oktawia Nowacka (pięciobój nowoczesny), dwukrotny medalista IO w pchnięciu kulą – Tomasz Majewski oraz dwukrotna wicemistrzyni świata w skoku o tyczce Monika Pyrek.

Mecze finałowe zaplanowano na 29 czerwca, a finalistów zagrzewać do walki będzie znany nie tylko z siatkarskich hal duet – Marek Magiera i Grzegorz Kułaga. A będzie o co walczyć, oprócz okazałych nagród rzeczowych najlepsi z najlepszych pojadą kibicować naszej reprezentacji na zbliżających się mistrzostwach Europy, nie zabraknie również wizyty na treningu i spotkania z naszymi kadrowiczami. Atrakcji podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie. – Postawiliśmy na siatkówkę, ponieważ jest to wspaniały sport, w którym Polska odnosi ogromne sukcesy. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu nas wszystkich możemy aktywizować każdego roku dziesiątki tysięcy młodych ludzi – dodaje dyrektor generalny Ferrero Polska Commercial Enrico Bottero.Dla nas najważniejsze jest zachęcenie dzieci do ruchu, a jeśli przy okazji pomożemy w starcie przyszłemu mistrzowi świata, to możemy się tylko cieszyć.

Cieszę się, że turniej wraca do Zabrza, ta hala z rozłożonymi obok siebie 24 boiskami ma swój koloryt, jestem przekonany, że podobnie jak w latach ubiegłych zmagania będą stały na bardzo wysokim poziomie, a emocji na pewno nie zabraknie Jakub Malke, pomysłodawca turnieju jest o tym przekonany.

Wyniki turnieju będzie można śledzić m.in. poprzez specjalną aplikację oraz internetową transmisję live.

Turniej Kinder + Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial oraz JM Marketing Group i Communication Unlimited. Patronami honorowymi turniej objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji.

Wielki Finał Kinder + Sport 2017
Hala MOSiR Zabrze, ul. Matejki 6

Harmonogram turnieju

27 czerwca 2017 – wielkie otwarcie godz. 11.00
27-28 czerwca 2015 (godz. 9.00 – 18.00) – rozgrywki Wielkiego Finału Kinder + Sport
29 czerwca (godz. 9.00 – 13.00) – finały rozgrywek o Puchar Kinder + Sport

www.kindersport.pl
www.kindersport.szps.pl
www.facebook.com/kinderplussport
Instagram: kinder_plus_sport_polska
Aplikacja “Wyniki Finału Minisiatkowki” dostępna w App Store oraz Google Play

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved