Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Największe siatkarskie hale w Polsce

Największe siatkarskie hale w Polsce

fot. cdn.pixabay.com

Siatkówka to niewątpliwie sport numer dwa w Polsce – tuż za plecami piłki nożnej. W ostatnich latach tendencja popularności siatkówki ma jednak się wzrostowo w stosunku do piłki „kopanej”. Reprezentacja Polski w piłce nie święci takich sukcesów, jak nasi siatkarze i siatkarki. Aktualną dyspozycję biało-czerwonych możesz sprawdzić dzięki artykułom takim, jak ten na stronie niebiescy.

Jak już wspomnieliśmy, rosnąca popularność siatkówki to ogromna zasługa świetnych wyników reprezentacji Polski mężczyzn, jak i kobiet. Znakomicie na falę wznoszącą dyscypliny wpływają również nasze rodzime ligi. Zarówno PlusLiga, jak i Liga Siatkówki Kobiet należą do jednych, z najsilniejszych rozgrywek w Europie. Ponadto to także świetnie opakowane produkty „marketingowe”. Całego sukcesu dyscypliny nie byłoby bez funkcjonalnych aren sportowych. W niniejszym artykule pokrótce postaramy się przedstawić kilka najciekawszych, naszym zdaniem obiektów.Zacznijmy od Tauron Areny w Krakowie. To jeden, z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, na którym mogą odbywać się imprezy siatkarskie. Może pomieścić ponad 20 tysięcy widzów (15 tysięcy miejsc siedzących). W Krakowie rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, czy Liga Światowa. Obiekt został do użytku właśnie w 2014 – specjalnie na Mistrzostwa Świata i od tego czasu niemalże każda impreza przyciąga na Tauron Arenę komplet publiczności.

12 tysięcy widzów na trybunach może pomieścić Arena Gliwice. Na co dzień swoje mecze rozgrywa tutaj koszykarska drużyna GTK Gliwice, ale obiekt wielokrotnie był gospodarzem także zmagań piłki siatkowej. W 2019 roku rozpoczęty został tutaj siatkarski turniej Ligi Narodów. Arena gościła już kilkukrotnie podopiecznych Vitala Heynena. Hala była budowana w latach 2013-18. Typowo siatkarskim obiektem, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają drużyny rodzimej ligi jest Atlas Arena. Obiekt w Łodzi jest gospodarzem zmagań ŁKS-u i Budowlanych Łódź. Oddana do użytku w 2009 roku Atlas Arena może pomieścić na swoich trybunach ponad 10 tysięcy widzów.
Na granicy Sopotu i Gdańska mieści się jedna, z najpiękniejszych hal widowiskowo-sportowych, jaką z pewnością jest Ergo Arena. Maksymalnie może ona pomieścić 11 tysięcy widzów. Wielokrotnie była gospodarzem meczów reprezentacji Polski kobiet, czy mężczyzn. To domowy obiekt zmagań Trefla Gdańsk oraz Trefla Sopot.

Jak Trefl Gdańsk i Trefl Sopot spiszą się w swoich ligach? Polskie ligi siatkówki możesz obstawiać u legalnych bukmacherów, których ofertę możesz przejrzeć na stronie we are bettors. W naszym zestawieniu nie możemy pominąć Spodka. Katowicka arena już na stałe zapisała się w polskim sporcie. Hala ta podobnie, jak Ergo Arena może pomieścić maksymalnie około 11 tysięcy kibiców. W Spodku również odbywają się mecze reprezentacyjne, a obiekt wykorzystywany jest nie tylko do różnorakich dyscyplin sportowych, ale także dla ważnych wydarzeń kulturalnych, jak np. koncerty gwiazd, czy ogólnopolskie wydarzenia. Spodek to zdecydowanie wizytówka polskiej siatkówki.

źródło: artykuł sponsorowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved