Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Najlepsze platformy streamingowe. Wybór najlepszego serwisu

Najlepsze platformy streamingowe. Wybór najlepszego serwisu

Poznaj najważniejsze platformy streamingowe w dzisiejszym Internecie, dowiedz się o ich mocniejszych/słabszych stronach i wybierz odpowiednią dla siebie.

 

Jak wybrać najlepszy serwis streamingowy dla siebie?

Streaming z roku na rok staje się coraz istotniejszy w branży influencerskiej na całym świecie. Początkowo służył przede wszystkim do dzielenia się z innymi swoją rozgrywką przy grach wideo, ale w ostatnim czasie okazało się, że możliwości takich platform są znacznie większe. Był czas standardowych gier, kasyn internetowych jak np. Spin City, a także transmisji IRL (in real life). Platformy szybko dostosowywały się do panujących trendów i obecnie można zauważyć już kształtujący się podział na streamy gamingowe, lifestyle’owe, commentary itd.

Króluje oczywiście Twitch — platforma, która najlepiej odczytuje to, co dzieje się na scenie streamingu i skutecznie walczy nawet z największymi gigantami sektora IT. Dlatego, jeżeli ktoś liczy na wszechstronność, to powinien skupić się przede wszystkim na tej platformie, ale to nie znaczy, że inne platformy oferują coś gorszego. Wręcz przeciwnie — znajdzie się coś dla każdego.

Twitch — coś dla każdego

Twitch to kompletna i obecnie najlepsza platforma streamingowa, która oferuje przystępne warunki zarówno dla twórców, jak i odbiorców. Można oglądać rozgrywkę ze wszystkich najpopularniejszych gier wideo, a podzielenie wszystkich transmisji według kategorii sprawia, że bardzo łatwo można wyszukać dokładnie to, czego się oczekuje. Kiedy tylko pojawił się trend na transmisje z prawdziwego życia, to dodano odpowiednią zakładkę. Tak samo było z basenowymi live’ami, czy grami losowymi.

Wśród najpopularniejszych kategorii od lat wyróżniają się:

  • Gry;

  • IRL;

  • Muzyka;  • E-sport;

  • Creative.

Co istotne, Twitch zdecydował się wycofać z możliwości transmitowania coraz popularniejszych gier losowych i obecnie nie znajdzie się tutaj żadnych rozgrywek z popularnych slotów.

Dla kogo Twitch? Dla fanów streamów z gier oraz IRL.

Youtube — transmisje od ulubionych influencerów

Youtube był przez lata kojarzony przede wszystkim jako kanał publikacji wszelakich filmów amatorskich. Z czasem polska scena stawała się coraz popularniejsza, zaczęto zarabiać ogromne pieniądze, a rosnąca popularność Twitcha zmusiła platformę do wdrożenia odpowiednich zmian. Efekt batalii jest taki, że to Twitch nadal jest najpopularniejszą platformą streamingową, a Youtube służy głównie osobom, które zdążyły się wybić na publikowanych filmach.

Dlatego największe transmisje pochodzą od najpopularniejszych youtuberów jak Sylwester Wardęga czy Nitrozyniak. Dlatego tutaj można liczyć głównie na komentarze dotyczące najciekawszych wydarzeń na scenie polskich i światowych influencerów.

Dla kogo Youtube? Dla osób regularnie oglądających twórców działających na scenie Youtube.

TikTok — niezobowiązujące live’y od TikTokerów

TikToka dzisiaj już nie trzeba nikomu przedstawiać. To niesamowicie pochłaniający twór, który w kilka lat podbił rynek mediów społecznościowych i wypełnił go tym, czego po prostu brakowało. Oprócz krótkich najczęściej humorystycznych filmików coraz częściej można się natknąć na streamy z widzami. Pełnią one głównie charakter kontaktu z odbiorcami, a nie sposobu zarabiania na życie, bo powyższe platformy zapewniają znacznie lepsze warunki. Dlatego nie ma co liczyć na długie i profesjonalnie zrealizowane transmisje. W tym przypadku stawia się głównie na możliwość interakcji twórcy z odbiorcami.

Twórcy TikTOka dodali możliwość monetyzowania streamu, ale jest to głównie miły dodatek, który pozwala na opłacalne tworzenie transmisji.

Dla kogo TikTok? Dla fanów TikToka i jego twórców.

Instagram — transmisje gwiazd show-biznesu

Instagram jest dzisiaj wszystkim znany przede wszystkim jako maszynka marketingowa do zarabiania pieniędzy przez celebrytów. Dlatego łatwo można się domyślić, jakiego rodzaju transmisji można się tutaj spodziewać. Z pewnością nikt nie natknie się tutaj na gry wideo, czy osoby transmitujące swój dzień.

Transmisje na żywo na Instagramie najczęściej pojawiają się w formie chęci wyjaśnienia lub zaprezentowania czegoś swoim fanom. Celebryci organizują takie spotkania w celu przeprowadzenia popularnych akcji Q&A lub wyjaśnienia kontrowersji, które się wokół nich zgromadziły. W ten sposób aktywizują swoich obserwujących, zapewniając sobie lepszy ruch na profilu, co oczywiście ma później odpowiednie przełożenie, jeżeli chodzi o wyniki finansowe.

Dla kogo transmisje na Instagramie? Dla osób, które regularnie obserwują życie celebrytów.

Facebook — wszystko w jednym

Facebook od dawna zazdrości Amazonowi (Twitch) i Google (Youtube) ich platform i od dawna walczy o możliwość stanięcia z nimi w jednym rzędzie. Były ambitne plany przejmowania streamerów z Twitcha, tworzenie rozbudowanej platformy dla wszystkich kategorii transmisji, ale efekt nie jest zadowalający.

Co ciekawe, spora część użytkowników Facebooka w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje osobna zakładka odpowiadająca za transmisje na żywo. W ten sposób niewiele osób dociera do nowych streamerów, co przekłada się na odpowiednio niższe wyniki. Dlatego mało kto z własnej woli decyduje się na transmisję w tej platformie. Wyniki do 5000 widzów mogą robić wrażenie, ale w tym samym czasie twórca z tej samej gry/kategorii potrafi „wykręcić” kilkukrotnie lepszy wynik. Facebook swego czasu starał się płacić dodatkowe pieniądze za przejście do transmisji na ich platformę, ale jak widać, coś tutaj cały czas kuleje, bo efekt jest daleki od ideału.

Największym problemem tej platformy jest brak czytelności. Niewyróżniająca się zakładka na stronie głównej to wierzchołek góry lodowej. Po przejściu do sekcji „Watch” i „Na żywo” otrzymuje się nieskładny widok i właściwie nie wiadomo czego, gdzie szukać.

Dla kogo Facebook? Dla osób obserwujących profile streamerów aktywnych na tej platformie.

źródło: materiał partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę