Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Najlepsze gry 2020 roku

Najlepsze gry 2020 roku

fot. pexels.com

Wybór najciekawszych gier to oczywiście zawsze będzie bardzo trudne zadanie. Nie trzeba być specjalistą, aby się domyślić, że za każdym razem będą to typowo autorskie wybory. Oczywiście sprawy jeszcze bardziej się komplikują z uwagi na większy postęp technologiczny. W ofercie przecież docierają do nas gry, które będą robiły kolosalne wrażenie na użytkownikach. Nie będą to już zwykłe darmowa ruletka online albo jakieś proste strzelanki. Grafika rzeczywiście jest na najwyższym poziomie, a czasami mamy trudności z tym, aby odróżnić postaci z gier z komputerowych od postaci filmowych. 

Okazuje się też, że pomimo pewnych trudności związanych z oczywistą sytuacją globalną dotyczącą koronawirusa ten rok okazał się bardzo owocny. Paradoksalnie dla tej branży rzeczywiście był bardzo dobry, ponieważ siłą rzeczy więcej ludzi musiało zostać w domu. W tej sytuacji wielu z nas zainteresowało się po prostu grami komputerowymi na nowo. Można też wskazać tytuły, które na pewno będą coraz bardziej przebojowe.Witaj w nieprzyjaznym świecie

Dotąd nie było chyba tak dramatycznego tytułu i bardzo aktualnego społecznie. Właściwie na całym świecie niezależnie od szerokości geograficznej mówi się o tej grze. To oczywiście The Last of Us Part II wyprodukowana przez firmę Naughty Dog. Jak dotąd ta wytwórnia nie zawiodła żadnego gracza.

Druga część okazuje się jeszcze lepsza, a opowiadana historią jest oczywiście ambitna. Niektórzy narzekają na to, że nie ma tutaj trybu wieloosobowego, który był obecny w pierwszej części. Brak rekompensowany jest jednak przez obłędną grafikę i ścieżką dźwiękową. Wg wielu ekspertów gra z modelu PlayStation 4 będzie wyciskać praktycznie wszystkie możliwości techniczne. Oczywiście piorunujące wrażenie robi sama rozgrywka. Sztuczna inteligencja została znacznie ulepszona. Są też pół otwarte mapy i nowe rozwiązania gameplayowe tak jak możliwość schowania się pod autem.

Cyberpunk 2077, czyli nowa era gier

Ten tytuł to oczywiście dobro narodowe. Za produkcję odpowiedzialna jest Polska firma CD Projekt RED, która już na dobre zdołała się zadomowić na międzynarodowym rynku rozrywkowym. Gra jest znana nie tylko w Polsce, ale pod każdą szerokością geograficzną. To rzeczywiście jest i będzie na pewno przebój.

Rozgrywka dzieje się w futurystycznym w świecie. Mamy tu połączenie science-fiction z komiksem, a także eklektyczność stylistyczną. Gra łączy w sobie mechanikę RPG, a także cechy pierwszorzędnego FPS-sa. Skojarzenia są natychmiastowe i od razu przypominają nam się kolejne edycje GTA. To uniwersum jest jednak jeszcze bardziej rozbudowane. Zapowiada się po prostu wiele godzin bardzo interesującej rozgrywki.

Klasyczna nawalanka w najlepszym wydaniu

O grze Doom właściwie nic się trzeba mówić. Ostatnie wydanie Doom Eternal, które miało swoją premierę 20 marca, już zrobiło ogromne wrażenie. Wiele osób twierdzi, że poprzednia wersja była wyjątkowa, ale ta rzeczywiście zwala z nóg nawet bardzo wytrawnych graczy. Nie jesteśmy zawiedzeni. To po prostu tytuł kultowy, przy którym można się bawić długie godziny. Ogromny nacisk położono tu na różnorodność rozgrywki.

Gracz ma do dyspozycji rozmaite wymiary, a także planety, więc na pewno nie będziemy się nudzili. Obłędna jest oczywiście także sama sfera wizualna. Do tego jeszcze będzie dochodzić świetna ścieżka dźwiękowa. Dobrą wiadomością jest to, że poza kampanią fabularną będziemy mieli również do dyspozycji tryby wieloosobowe. Czas załadować broń i w drogę!

 

źródło: materiały partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved