Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Najbliższe tygodnie kluczowe dla Bartosza Kurka

Najbliższe tygodnie kluczowe dla Bartosza Kurka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bartosz Kurek dostał powołanie do szerokiej kadry na Puchar Świata 2019 w Japonii. Mistrz świata z 2018 roku wraca do zdrowia, ale wciąż nie wiadomo czy założy reprezentacyjną koszulkę w tym sezonie. Najbliższe tygodnie będą kluczowe dla jednego z najlepszych siatkarzy świata.

26 sierpnia kadra Vitala Heynena wraca do treningów. Polacy będą się od tego dnia przygotowywali w Arłamowie do mistrzostw Europy, które są najważniejszą z czekających nas jeszcze imprez. Na przygotowania do Pucharu Świata, który w tym roku nie daje kwalifikacji olimpijskiej, przyjdzie czas później. W momencie, kiedy najważniejsi zawodnicy będą walczyli o medale czempionatu Starego Kontynentu, pozostali będą trenowali i liczyli na powołanie do ostatecznej kadry na Puchar Świata.W tej szerokiej, 25-osobowej znalazł się Bartosz Kurek, który na pewno nie zagra w mistrzostwach Europy. Na pełną rehabilitację i powrót do pełni formy atakujący, który cierpiał na uraz kręgosłupa, ma więc prawie półtora miesiąca. – Bartek nie będzie mógł pomóc reprezentacji Polski w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich ani w mistrzostwach Europy. W ogóle nie wiadomo, czy w tym sezonie pojawi się na boisku w biało-czerwonej koszulce – mówił „Przeglądowi Sportowemu” na początku lipca prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

Nadzieja na pojawienie się Kurka jest jednak wciąż żywa, a siatkarz wakacje spędził odpoczywając od siatkówki. Zagrał jednak w charytatywnym meczu Fundacji Marcina Gortata i oczywiście pracował nad formą. Był aktywny w mediach społecznościowych, w których opublikował zdjęcia z koncertu hip-hopowego czy z wizyty w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Rosły siatkarz korzysta więc z uroków naszego kraju, bo jesienią przeniesie się do Włoch. Tam będzie reprezentował barwy nowego klubu – Vero Volley Monza. Sezon Serie A1 rusza 20 października, a więc 5 dni po ostatnim meczu w Pucharze Świata. Kurek i tak będzie musiał być więc gotowy do gry w połowie października.

Vital Heynen we wtorek 20 sierpnia podał 25-osobowy skład na Puchar Świata. W kadrze nie ma między innymi Piotra Nowakowskiego czy Bartosza Bednorza. W turnieju wystartuje 12 zespołów: Japonia, Polska (mistrz świata), Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone, Kanada, Włochy, Rosja, Iran, Australia, Egipt i Tunezja.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved