Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Nadal nie wiadomo, gdzie siatkarki powalczą o awans do IO

Nadal nie wiadomo, gdzie siatkarki powalczą o awans do IO

fot. Michał Szymański

Od pewnego czasu w różnych mediach krążyła informacja o tym, że turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich siatkarek ma się odbyć w tureckiej Ankarze. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to takie pewne. – Trochę odstraszyła cena związana z organizacją takiej imprezy. Trzeba bowiem było zapłacić milion euro. Do tego dochodzi fakt, że w turnieju występuje osiem drużyn, a zatem czeka nas siedmiodniowy turniej – mówi prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Na razie jeszcze nikt się nie zgłosił do organizacji tego turnieju. Rozmawiałem w Łodzi z prezydentem CEV Aleksandarem Boriciciem i powiedział on, że ten turniej może się odbyć na neutralnym terenie. I tak chyba byłoby najlepiej – przyznał Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który oczywiście przyjechał do Ankary na decydujące mecze o medalach mistrzostw Europy.Wszystko wskazuje na to, że decyzja o miejscu organizacji tego turnieju zostanie podjęta na kongresie Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV), który jest zaplanowany w czasie finałów mistrzostw Europy siatkarzy w Paryżu. W tej sytuacji pewny jest tylko termin. Turniej odbędzie się w dniach 7-12 stycznia 2020 roku. I będą to takie mini-mistrzostwa Europy.

Prezes PZPS zapytany o to, gdzie taki turniej mógłby się odbyć, odparł: – Mówiło się o Luksemburgu. Tam odbywała się druga faza ME w 2007 roku. Na razie jednak nic nie wiemy. Trochę odstraszyła cena związana z organizacją takiej imprezy. Trzeba bowiem było zapłacić milion euro. Do tego dochodzi fakt, że w turnieju występuje osiem drużyn, a zatem czeka nas siedmiodniowy turniej. Wszystkim zespołom trzeba zagwarantować hotele i transport. To są ogromne pieniądze dla nas. Chyba nie do przeskoczenia. Gdyby nie trzeba było płacić wpisowego, to może porwalibyśmy się na to. To wpisowe jednak zabija.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved