Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > N. Uriarte: Miło jest wrócić do treningów

N. Uriarte: Miło jest wrócić do treningów

fot. Katarzyna Antczak

Zespół PGE Skry Bełchatów już w komplecie trenuje i przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. – Indywidualnie mamy bardzo dobrych zawodników, teraz wyzwaniem jest stworzenie drużyny, która będzie grać zespołowo i pokaże sportowego ducha walki – powiedział rozgrywający bełchatowian, Nicolas Uriarte.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów już od blisko miesiąca przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi. Jak przyznał rozgrywający brązowych medalistów poprzednich rozgrywek, Nicolas Uriarte, dobrze jest wrócić do treningów po zasłużonych wakacjach. – Miło jest wznowić treningi, szczególnie po wakacjach, okresie odpoczynku i czasie wolnym. Moje ciało jest wypoczęte i zrelaksowane. Przyjemnie jest znów popracować, wrócić do regularnego wysiłku i treningu fizycznego. Krok po kroku czuję się silniejszy i w lepszej formie. Solidnie przepracowaliśmy te kilka tygodni. Będziemy to kontynuować. Dobrze, że mamy czas na przygotowanie formy fizycznej. Będziemy starać się wykorzystać okres przygotowawczy jak najlepiej – zapowiedział Argentyńczyk.

Bełchatowianie ostatnio pracowali głównie nad aspektami fizycznymi i motoryką. Wkrótce przejdą do zajęć w hali i budowania kolektywu, który będzie dobrze rozumiał się na boisku. – W ostatnich tygodniach pracowaliśmy głównie nad formą fizyczną, powoli zaczynamy treningi z piłką. Nie ćwiczyliśmy jeszcze wielu elementów czysto siatkarskich, ciągle się poznajemy. Wydaje mi się, że do tej pory z nowych graczy tylko Drażen miał okazję więcej atakować. Indywidualnie mamy bardzo dobrych zawodników, teraz wyzwaniem jest stworzenie drużyny, która będzie grać zespołowo i pokaże sportowego ducha walki – powiedział Uriarte.Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby to określać, cele tak utytułowanego klubu jak PGE Skra Bełchatów pozostają niezmienne. – Nie rozmawiamy jeszcze zbyt wiele o naszych celach i oczekiwaniach w nadchodzącym sezonie. W takim klubie jak PGE Skra Bełchatów marzenia i nadzieje są podobne, a cele nie ulegają zmianie. Chcemy poprawiać się z każdym spotkaniem i wygrywać kolejne mecze. To pozostaje stałe. Moje oczekiwania są zbliżone z ambicjami zespołu. Przed rozpoczęciem sezonu wiem, co powinienem poprawić i nad czym chciałbym popracować. Jeśli wykonam te indywidualne zadania, pomogę też drużynie. Te rzeczy są ze sobą związane i będę nad tym pracować – zakończył rozgrywający.

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved