Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > N. Radosova: Trudno wyjaśnić wahania w naszej grze

N. Radosova: Trudno wyjaśnić wahania w naszej grze

fot. Łukasz Krzywański

Dla Nikoli Radosovej sezon 2016/2017 był pierwszym w polskiej lidze. Słowaczka regularnie występowała w pierwszej szóstce zespołu z Bielska-Białej, została też powołana do reprezentacji Słowacji. – Myślę, że stworzyłyśmy bardzo dobry zespół, ale wielokrotnie nie potrafiłyśmy tego pokazać i przełożyć na dobry mecz. Z drugiej strony, kiedy już nam się to udało, pokazałyśmy, że potrafimy grać na naprawdę wysokim poziomie – ocenia miniony sezon młoda przyjmująca. Wiadomo już, że w kolejnym nie zobaczymy jej w barwach BKS-u.

Przed minionym sezonem zamieniłaś ligę niemiecką na polską. Czego oczekiwałaś po tym sezonie i jakie wrażenie zrobiła na tobie Orlen Liga?Nikola Radosova: Spodziewałam się jeszcze wyższego poziomu i wielu trudnych meczów w trakcie sezonu. To, czego doświadczyłam, właściwie było bardzo podobne do tego, czego oczekiwałam. W polskiej lidze jest wiele dobrych zawodniczek, wysokich dziewczyn, gra przeciwko takim siatkarkom zawsze jest trudna i wymagająca.

Odnosząc się już do twojej drużyny, BKS Bielsko-Biała zakończył sezon na siódmym miejscu. W ostatnich meczach pokonałyście pilanki, to pozwoliło wam rozjechać się do domów w dobrych nastrojach. Jesteś zawiedziona, czy jednak w pewnym sensie zadowolona, że końcówka należała do was?

Myślę, że ten sezon mógł być dla nas zdecydowanie lepszy, co za tym idzie sam rezultat końcowy też. Życzyłabym sobie, byśmy zakończyły go może w okolicach piątego czy szóstego miejsca, ale stawka drużyn walczących o miejsca 5-8 była bardzo wyrównana. Prawdą jest natomiast, że szczęśliwa dla nas walka o siódmą lokatę pozwoliła mi jednak w dobrym humorze zakończyć ten sezon. Myślę, że w ostatecznym rozrachunku to 7. miejsce jest dokładnie tym, na co zasłużyłyśmy.

Byłyście jedną z najmniej przewidywalnych drużyn, przegrywając z zespołami z Piły czy Rzeszowa, nawet z pierwszoligowcem, a jednocześnie zaledwie tydzień później pokonując ligowe potęgi, takie jak Chemik czy Atom Trefl. Potrafisz wyjaśnić, z czego to wynikało?

Trudno jest wyjaśnić takie wahania w naszej grze. Myślę, że stworzyłyśmy bardzo dobry zespół, ale wielokrotnie nie potrafiłyśmy tego pokazać i przełożyć na dobry mecz. Z drugiej strony, kiedy już nam się to udało, pokazałyśmy, że potrafimy grać na naprawdę wysokim poziomie. Inną sprawą jest też fakt, że te teoretycznie „słabsze” zespoły czasami nie są pod aż tak dużą presją, grając z wyżej notowanymi faworytkami i to jest ich przewaga psychologiczna.

Od 2008 roku zaczęłaś swoją przygodę z siatkówką w Austrii, zresztą z bardzo dobrymi wynikami. Później zdecydowałaś się na grę w Niemczech, teraz w Polsce. Co przemawiało za odważnymi, w tak młodym wieku, decyzjami?

Siatkówka na Słowacji nie jest tak rozwinięta, a ja w wieku 16 lat miałam możliwość, by kontynuować swoją karierę w Austrii. To nie było aż tak daleko od mojego domu, a mogłam zagrać w dobrym zespole, nauczyć się też języka niemieckiego i żyć w Wiedniu. Dlatego zdecydowałam się to zrobić. Później chciałam dalej się rozwijać, grać w coraz lepszych ligach, dlatego przeprowadziłam się do Niemiec i również z tego samego powodu trafiłam do Polski.

W tym roku dostałaś również powołanie do reprezentacji Słowacji, którą czeka gra w Lidze Europejskiej i kwalifikacje do mistrzostw Europy. Jak wiele to wyróżnienie dla ciebie znaczy?

Oczywiście, gra dla mojego kraju to dla mnie zaszczyt. Zrobię wszystko, by wraz z nią osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Możesz już zdradzić swoje plany na następny sezon? Czy chciałabyś któregoś dnia powrócić, by grać w Polsce?

Jeszcze nie wiem, gdzie będę występować w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że wkrótce się to wyjaśni. Mogę jednak zapewnić, że prędzej czy później chciałabym znów zagrać polskiej lidze.

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved