Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Muszynianki rozbite w Baku żegnają się z Pucharem CEV

Muszynianki rozbite w Baku żegnają się z Pucharem CEV

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki po wygranej we własnej hali 3:2 z Azeryolem Baku liczyły na awans do rundy challenge Pucharu CEV. W meczu rewanżowym przegrały jednak w stolicy Azerbejdżanu w trzech szybkich setach, co oznacza koniec pucharowej przygody siatkarek z Muszyny w tym sezonie.

Początek spotkania był dość wyrównany, zespoły walczyły niemalże punkt za punkt. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego przeważały nawet w pierwszym secie jednym punktem na przerwie technicznej (8:7). Po niej Azeryol Baku podkręcił jednak tempo i dobrymi akcjami odskoczył na 14:9 i 16:10, prezentując znakomitą dyspozycję niemal we wszystkich elementach, ale głównie w polu zagrywki (21:12). Gospodynie spokojnie mogły więc kontrolować boiskowe wydarzenia w tej części meczu. Niemoc „Mineralnych” trwała także i w secie drugim. Podopieczne trenera Czerwiakowa szybko odskoczyły (8:4). Przyjezdne nie mogły poradzić sobie ze skończeniem ataku i raz po raz nadziewały się na kontry rywalek (7:13, 10:16). Rozpędzony zespół Azeryolu Baku zdobywał kolejne punkty (19:12, 21:13), nie pozwalając Muszyniance na zbyt wiele i wkrótce prowadził w meczu już 2:0.

Muszynianka aby pozostać w grze o awans do dalszej fazy Pucharu CEV, musiała postawić wszystko na jedną kartę, podjąć maksymalne ryzyko w każdym elemencie. Początkowo jej się to opłacało, podopieczne Bogdana Serwińskiego objęły prowadzenie 8:4. Azeryol jednak nie przejął się takim obrotem sprawy i punkt po punkcie odrabiał straty. Na drugiej przerwie technicznej prowadził już różnicą jednego punktu (16:15) i dalej kontynuował seryjne zdobywanie punktów (21:15). Takiej przewagi ekipa z Azerbejdżanu już nie roztrwoniła i pomimo porażki w Muszynie 2:3 awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Azeryol przeważał zwłaszcza w ataku, notując w tym elemencie 47-procentową skuteczność. Kompletnie w tym elemencie nie radziły sobie za to podopieczne Bogdana Serwińskiego, notując zaledwie 28% efektywności. Było to niejako pokłosiem dobrej zagrywki azerskiej ekipy, w asach serwisowych było 6:2 dla Azeryolu. Muszynianka nieznacznie lepiej spisała się w bloku (11:10). Polskiej ekipie nie pomógł dobry występ Savić, która zanotowała 6 bloków, 10 punktów zdobyła Adela Helić. Dla gospodyń po 15 punktów zdobyli Kanthong i Niemer.

Azeryol Baku – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(25:16, 25:16, 25:20)

pierwszy mecz: 3:2 dla Muszynanki
awans: Azeryol Baku

Azeryol: Apitz (2), Niemer (15), Kanthong (15), Parchomienko (7), Żidkowa (14), Dobi (9), Karimowa (libero) oraz Alijewa
Muszynianka: Savić (9), Grejman (5), Helić (10), Sosnowska (2), Kurnikowska (4), Milovits (1), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (3), Szczygieł, Ciaszkiewicz-Lach (3), Śliwa (libero) i Hatala