Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > OL: Muszynianka bez szans w starciu z Chemikiem

OL: Muszynianka bez szans w starciu z Chemikiem

Siatkarki mistrzyń Polski z Polic powetowały sobie nieudany występ na arenie europejskich udanym występem w Muszynie. Ekipa gospodarzy oddała zupełnie pole przyjezdnym i gładko przegrała w trzech odsłonach. Podopieczne Bogdana Serwińskiego powalczyły jedynie w trzeciej odsłonie, ale w decydującym momencie nie dały rady pociągnąć dobrej passy do końca, oddając inicjatywę rywalkom.

Błędy Mariny Cvetanović pozwoliły Chemikowi odskoczyć na 4:2, ale po chwili to policzanki oddawały rywalkom punkty i na tablicy znów był remis. Wyrównana walka w pierwszym secie nie trwała jednak długo. Siła ataku Chemika Police była znacznie mocniejsza od tej zawodniczek z Muszyny. Punktowały Blagojević, Veljković czy Werblińska. Do tego jeszcze trzy asy serwisowe pod rząd dołożyła Izabela Bełcik i zrobiło się 19:7. Od tego momentu podopieczne Bogdana Serwińskiego zdobyły zaledwie dwa punkty i zostały wręcz zmiecione z parkietu przez rywalki w tej fazie meczu. Ostatnie akcje seta należały do Jeleny Blagojević, która najpierw zapunktowała blokiem, a potem atakiem.

Policzanki po błędzie w ataku przegrywały w drugim secie 0:2, ale do remisu Muszynianka doprowadziła dzięki atakom Wójcik (3:3). Sprawy w swoje ręce znów wzięła Blagojević, która punktowała atakiem i blokiem, a dodatkowo Montano popisała się asem serwisowym (7:4). Policzanki wręcz demolowały rywalki w elemencie ataku, działała także zagrywka. Zbicia Veljković, Montano czy Anny Werblińskiej pozwoliły im przeważać już 14:8. Podopieczne Jakuba Głuszaka także i w tym secie spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia. W ataku wciąż skuteczna była Montano, która dodatkowo punktowała także i serwisem. To po ataku Kolumbijki było już 20:12. Przy zagrywce Izabeli Bełcik przyjezdne zapunktowały serią i po jej asie serwisowym było już 24:13. Skuteczne zagrania przy siatce Savić oraz błąd Chemika pozwoliły gospodyniom obronić trzy setballe, ale błąd wystawy Doroty Wilk spowodował, że w meczu było już 2:0.

Udane zagrania Wawrzyniak pozwoliły podopiecznym Bogdana Serwińskiego przeważać na początku seta trzeciego 3:1. Do remisu wprawdzie doprowadziła skutecznym atakiem Montano, ale w ataku nie zawodziła Wawrzyniak, blokiem punktowała Agnieszka Rabka i to Muszynianka przeważała 9:5. Policzanki wkrótce jednak wzięły się do odrabiania strat, punktowały atakiem i blokiem i zbliżyły się na 12:14, a po błędach rywalek i ataku Blagojević remisowały już 15:15. Po czasie na życzenie Bogdana Serwińskiego jego podopieczne przeważały wprawdzie dwoma oczkami, ale kiedy najpierw w bloku pokazała się Agnieszka Bednarek-Kasza, a następnie asa serwisowego dołożyła Joanna Wołosz, zrobiło się 21:19 dla Chemika. Policzanki w końcówce zupełnie zdominowały boiskowe wydarzenia, blokiem i atakiem popisała się Bednarek-Kasza, a cały mecz udanym zbiciem zakończyła Montano.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Chemik Police 0:3
(9:25, 16:25, 20:25)

Muszynianka: Savić (6), Rabka (1), Sosnowska, Wójcik (7), Łyszkiewicz (1), Cvetanović (2), Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak (6), Wilk (1) i Sredić
Chemik: Werblińska (8), Montano (14), Gajgał-Anioł (3), Bełcik (4), Veljković (7), Blagojević (12), Zenik (libero) oraz Bednarek-Kasza (3), Wołosz (1) i Jagieło