Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Muszynianka rozważa grę w Lidze Mistrzyń

Muszynianka rozważa grę w Lidze Mistrzyń

fot. mksmuszynianka.com

Siatkarski klub z Muszyny, który Orlen Ligę zakończył na szóstym miejscu, otrzymał propozycję gry w Lidze Mistrzyń. To wynik wycofania się z rozgrywek innych polskich zespołów. Z informacji uzyskanych przez Strefę Siatkówki wynika, że w nowym sezonie barwy Muszynianki będzie reprezentowała Małgorzata Lis.

Przepis CEV mówi, że w kwalifikacjach mogą wystąpić zespoły, które w krajowych rozgrywkach zajęły miejsca od jeden do sześć. My w takich kryteriach się mieścimy. Czas na decyzję mamy do piątku. Nie będziemy się spieszyć, spokojnie to rozważamy. Liczymy, jakie to są koszty, wydatki, ile ewentualnie na tym można zyskać, a ile stracić. Liga Mistrzyń jest kusząca – mówi Bogdan Serwiński, trener „Mineralnych”.Nad Poprad dotarła taka oferta, bo z występów w LM zrezygnowały Atom Trefl Sopot oraz Impel Wrocław. Z takiej samej propozycji, jaką dostała drużyna z Małopolski, skorzystał już Tauron Dąbrowa Górnicza. – Liga Mistrzyń to duże wyzwanie, ale trzeba spojrzeć na to przez pryzmat polskiej siatkówki i zawodniczek, które muszą gdzieś grać, zdobywać doświadczenie, a to jedna z forma rywalizacji, która przynosi duży pożytek zespołowi. Oczywiście, to wielki wydatek energetyczny, bo dochodzą mecze w tygodniu, ale też wielki wydatek finansowy. Trzeba przekalkulować, czy klub ma na to możliwości. W każdym razie ja uważam, że jeżeli je posiada, to powinien w pucharach bezwzględnie wystartować – tłumaczy szkoleniowiec.

Jak dowiedział się portal Strefa Siatkówki, w przyszłym sezonie barw Polskiego Cukru Muszyna bronić będzie Małgorzata Lis. 35-letnia wychowanka BKS-u Bielsko-Biała spędziła w tym klubie również ostatnie trzy sezony. Doświadczona środkowa występowała już w klubie z Muszyny w sezonie 2003/2004. Potem grała jeszcze w Stali Mielec, słowackiej Senicy, pięć lat w MKS-ie Dąbrowa Górnicza i rok w Pile. Od 2013 roku ponownie reprezentowała barwy BKS-u Bielsko-Biała.

konkurs

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved