Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Muszynianka i Budowlani w Kaliszu z nadzieją na…

Muszynianka i Budowlani w Kaliszu z nadzieją na…

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea wczesnym rankiem w piątek wyruszyły w trasę do Kalisza, gdzie rozegrane zostaną finały Pucharu Polski 2016. – Jedziemy z nadzieją na Puchar Polski – powiedział trener Mineralnych, Bogdan Serwiński. – Nigdy nie stawiamy sobie jakichś wielkich celów – mówi z kolei trener Budowlanych Łódź, Jacek Pasiński.

Nie jedziemy do Kalisza w roli faworyta i mamy tego świadomość. Uważam, że już zwycięstwo z faworyzowanym Impelem Wrocław w ćwierćfinale i sam awans do najlepszej czwórki Pucharu Polski jest dla nas dużym osiągnięciem. Jednak jak dobrze wiemy, siatkówka jest nieprzewidywalna i być może fakt niebycia faworytem w starciu z PGE Atomem Treflem Sopot zniesie z dziewczyn dodatkową presję i pozwoli nawiązać wyrównaną walkę – przyznał opiekun muszynianek.Wiem, że dziewczyny są bardzo zmotywowane i zdają sobie sprawę, że muszą zagrać na sto procent swoich możliwości. Jesteśmy nastawieni pozytywnie – zapowiada półfinałowe starcie w Kaliszu trener Bogdan Serwiński.

Zespół Polskiego Cukru Muszynianki Enea sprawił dużą niespodziankę, eliminując w 1/4 Pucharu Polski faworyzowaną drużynę Impelu Wrocław po pasjonującym, pięciosetowym pojedynku w Muszynie. W półfinałowym spotkaniu w Kaliszu rywalem małopolskiej ekipy będzie obrońca Pucharu Polski sprzed roku – drużyna PGE Atomu Trefla Sopot. Pierwszą parę półfinałową tworzą natomiast KPS Chemik Police oraz Budowlani Łódź. W tym drugim spotkaniu zdecydowanym faworytem będzie zespół z Polic. – Nigdy nie stawiamy sobie jakichś wielkich celów. Wychodzimy na boisko, by zagrać jak najlepszą siatkówkę i zaprezentować to, co przepracowaliśmy na treningach. Czy w Kaliszu to wystarczy na Chemika Police? Okaże się dopiero 2 kwietnia, o godz. 14.45. Na pewno będziemy walczyć i na pewno się nie poddamy. To mogę obiecać. A czy to będzie wynik, który nas zadowala, to nie wiem, oby to była gra, która wszystkich zadowoli. Oby tylko nie dopadł nas pech, bo przynajmniej w tej chwili dysponuję pełnym składem i oby tak było w Kaliszu – mówi na łamach serwisu orlenliga.pl trener Jacek Pasiński.

źródło: eurosport.onet.pl, mksmuszynianka.pl, orlen-liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved