Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Muserski wraca do kadry. Szlapnikow podał szeroki skład

Muserski wraca do kadry. Szlapnikow podał szeroki skład

fot. Katarzyna Antczak

Mistrzowie Europy w tym roku mają nadzieję na dobry występ w mistrzostwach świata. Selekcjoner reprezentacji Rosji – Siergiej Szlapnikow, podał szeroki skład, który będzie rywalizował między innymi w Siatkarskiej Lidze Narodów. Na liście trenera znalazł się powracający do kadry środkowy bloku, Dmitrij Muserski.

Reprezentacja Rosji zmagania na arenie międzynarodowej rozpocznie od turnieju Ligi Narodów w Polsce, a imprezą docelową będą wrześniowe mistrzostwa świata we Włoszech i Bułgarii. Polscy kibice będą mieli okazję obejrzeć mistrzów Europy nie tylko w trakcie Ligi Narodów, ale również w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który będzie jednym z ostatnich etapów przygotowań do mistrzostw świata.W składzie Sbornej znalazł się między innymi Dmitrij Muserski, który po raz ostatni barw Rosji bronił w 2016 roku. Siergiej Szlapnikow nie bał się również powołać młodszych graczy, a siedmiu reprezentantów to debiutanci. – Lista jest połączeniem bardzo doświadczonych, utytułowanych graczy z młodymi i ambitnymi, którzy mają okazję zadebiutować w reprezentacji – ocenił Aleksander Jeriemienko, sekretarz generalny rosyjskiej federacji.

Początek pierwszego zgrupowania został zaplanowany na 3 maja. Wtedy większość siatkarzy powinna być już do dyspozycji szkoleniowca rosyjskiej kadry.

Szeroki skład reprezentacji Rosji:
Rozgrywający: Aleksander Butko, Siergiej Grankin, Igor Kobzar, Dmitrij Kowalow, Paweł Pankow
Atakujący: Konstantin Bakun, Maksim Michajłow, Paweł Krugłow, Wiktor Poletajew, Romanas Szkulawiczus
Przyjmujący: Jurij Bierieżko, Jegor Kluka, Dmitrij Wołkow, Jegor Feoktistow, Aleksander Markin, Siergiej Sawin, Anton Karpuchow, Jarosław Podlesnych
Środkowi bloku: Artiom Wolwicz, Ilja Własow, Iljas Kurkajew, Dmitrij Muserski, Aleksiej Safanow, Inał Tawasiew, Igor Filippow, Dmitrij Szczerbinin
 Libero: Artiom Zielenkow, Aleksiej Kabieszow, Aleksander Sokołow, Roman Martyniuk

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved