Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Murphy Troy: Myślę, że to był dobry sezon

Murphy Troy: Myślę, że to był dobry sezon

fot. Arkadiusz Buczyński

– W ostatnich dwóch sezonach pokazaliśmy, że mogliśmy walczyć z każdą drużyną i z każdą drużyną wygrywać – mówi Murphy Troy. – Cel, który był stawiany przed sezonem – miejsce w topowej czwórce – został osiągnięty. Dlatego myślę, że to był dobry sezon – stwierdził amerykański siatkarz grający w Treflu Gdańsk na pozycji atakującego.

Siatkarze Lotosu Trefla zakończyli już zmagania w PlusLidze. Teraz niektórzy z nich mogą udać się na urlopy. Inni natomiast na zgrupowania swoich reprezentacji. Jednym z tych zawodników, którzy na długie wakacje nie mają co liczyć, jest amerykański atakujący Murphy Troy.Zaczynamy treningi z reprezentacją w tym tygodniu, więc wracam od razu do pracy, nie mam czasu na wakacje – mówi Troy.Amerykanin w wybornym humorze być nie może. Z Lotosem Treflem chciał wywalczyć w minionym już sezonie medal, ale ostatecznie musiał obejść się smakiem. Jakie jednak pozytywne aspekty najbardziej utkwiły w pamięci Troya w ostatnim czasie? – Na pewno spotkanie przeciwko drużynie z Modeny było świetnym meczem dla kibiców i dla nas, ale najbardziej zapamiętam czas spędzony z chłopakami z drużyny, wiele podróży, które odbyliśmy w tym sezonie. I tych po Polsce, i tych dalszych, na mecze Ligi Mistrzów. Świetnie się ze sobą czuliśmy – wspomina.

Mimo że Lotos Trefl zrealizował cel, jaki stawiany był przed sezonem, to jednak niedosyt pozostaje. Również wśród samych zawodników. – Zawsze walczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli, ale cel, który był stawiany przed sezonem – miejsce w topowej czwórce – został osiągnięty. Dlatego myślę, że to był dobry sezon. Jak spojrzymy na inne drużyny z PlusLigi, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovię Rzeszów czy PGE Skrę Bełchatów – trzy największe kluby w naszej lidze – drużyny z wielkimi budżetami i wieloma zawodnikami z reprezentacji, to normalne, że wyniki meczów z takimi rywalami różnie się układają. W ostatnich dwóch sezonach pokazaliśmy, że mogliśmy walczyć z każdą drużyną i z każdą drużyną wygrywać – tłumaczy Troy.

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved