Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23: Trzy zespoły wciąż niepokonane

MŚ U-23: Trzy zespoły wciąż niepokonane

fot. FIVB

Brazylia, Rosja i Argentyna to trzy zespoły, które są niepokonane po trzech dniach fazy grupowej mistrzostw świata mężczyzn do lat 23. Apetyt na zamieszanie w czołówce mają też biało-czerwoni, którzy tym razem rozprawili się gładko z Meksykanami. Po dwie wygrane na koncie mają też Kubańczycy oraz Irańczycy.

Namieszać w czołówce chcą Kubańczycy, którzy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem wykazali wyższość nad Japończykami, choć pojedynek był bardzo wyrównanym widowiskiem, o czym najdobitniej świadczy fakt, że wszystkie sety kończyły się zaledwie dwupunktową różnicą. Po dwóch pierwszych partiach prowadzili siatkarze z gorącej wyspy, ale Azjaci nie dali się złamać. Zdecydowanie lepsza skuteczność w ataku sprawiła, że odrobili straty. Później jednak zaczęli popełniać znacznie więcej błędów od rywali, co okazało się dla nich bolesne w skutkach, bowiem ostatecznie przegrali 2:4. Pierwsze skrzypce w kubańskim zespole grał Miguel David Gutierrez Suarez, który zdobył 17 oczek dla swojej drużyny.MŚ U-23: Szybka wygrana Polaków

Po porażce z Brazylią szybko pozbierali się biało-czerwoni, którzy tym razem bez większych problemów odprawili z kwitkiem Meksykanów. Natomiast palmę pierwszeństwa w grupie wciąż dzierżą niepokonani siatkarze z Kraju Kawy, którzy w niedzielę rozprawili się z gospodarzami. Nie mieli jednak łatwej przeprawy, szczególnie w drugim secie, którego wygrali dopiero po walce na przewagi. Ich dominacja widoczna była na siatce, ale Egipcjanie grali na sporych emocjach. Mimo że przegrywali 0:3, to poderwali się do walki i jako jedyni do tej pory zdołali urwać seta Brazylijczykom. Ci jednak w piątej partii wrócili do swojej dobrej gry, a mniejsza ilość błędów własnych dała im trzecie zwycięstwo. Tym razem pierwszoplanową postacią w ich zespole był Douglas Souza, który zapisał na swoim koncie 17 oczek.

Kuba – Japonia 4:2
(15:13, 19:17, 14:16, 13:15, 16:14, 15:13)
Brazylia – Egipt 4:1
(15:12, 18:16, 15:11, 12:15, 15:12)

Tabela gr. A

DrużynaMecze rozegraneMecze wygraneMecze przegranePunkty
Brazylia3309
Polska3216
Kuba3216
Japonia3124
Egipt3122
Meksyk3030

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A mistrzostw świata do lat 23


W grupie B wciąż niepokonana jest Rosja, która tym razem nie dała większych szans Chińczykom. Lekcji siatkówki udzieliła im przede wszystkim w premierowej odsłonie, choć w trzech kolejnych różnica między oboma zespołami była tylko nieco mniejsza. Wprawdzie Azjaci próbowali dotrzymać kroku Europejczykom na siatce, ale zdecydowanie słabsi okazali się w polu serwisowym, w którym nie zdobyli żadnego punktu, a ich rywale aż pięć. Ponadto Rosjanie w ogóle zagrali kapitalne zawody, popełniając zaledwie sześć błędów własnych w całym meczu, co okazało się kluczem do gładkiego zwycięstwa. Prym w ich szeregach tym razem wiódł Siergiej Pirainen, który zapisał na swoim koncie 12 punktów, a sborna już w trzecim meczu potwierdziła, że będzie jednym z pretendentów do medali.

Jak burza przez fazę grupową mistrzostw świata idą Argentyńczycy, którzy w trzecim meczu odnieśli trzecie zwycięstwo. Tym razem wykazali wyższość nad Turkami, choć obie drużyny grały zrywami. Siatkarze z Ameryki Południowej mogą żałować głównie czwartej partii, którą przegrali po walce na przewagi. Wówczas był remis 2:2 i wydawało się, że ekipa znad Bosforu będzie w stanie pokusić się o niespodziankę, ale w kolejnych partiach popełniła więcej błędów, a jej rywale zdecydowanie lepiej prezentowali się w bloku i ataku. Wprawdzie tym razem nie zdobyli żadnego punktu w polu serwisowym, ale wielokrotnie utrudniali życie tureckim przyjmującym. Ponownie ich liderem okazał się German Johansen, który zgromadził na swoim koncie 16 oczek.

Wciąż na pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata czekają Algierczycy, którzy jednak dość niespodziewanie napsuli trochę krwi Irańczykom. Szczególnie w pierwszej odsłonie, którą wygrali po walce na przewagi. Później popełniali jednak zbyt dużo prostych błędów, by móc pokusić się o sprawienie niespodzianki. Jeszcze do gry próbowali zerwać się w piątym secie, ale Persowie już nie pozwolili im się odrodzić. Na nic zdała im się lepsza postawa od rywali w polu serwisowym oraz aż 7 bloków, bowiem Irańczycy po prostu szanowali piłkę, popełniając zaledwie 10 błędów w całym meczu, co wystarczyło im do odniesienia zwycięstwa. Prym w ich szeregach wiódł Saeed Javaheri Tavana, który zdobył 13 oczek dla swojego zespołu. Zwycięstwo i tak niewiele dało Persom, bo wciąż na czele grupy są niepokonane ekipy Rosji i Argentyny.

Rosja – Chiny 4:0
(15:8, 15:11, 15:11, 15:11)
Turcja – Argentyna 2:4
(8:15, 15:6, 7:15, 17:15, 11:15, 9:15)
Iran – Algieria 4:1
(16:18, 15:8, 15:7, 15:9, 15:12)

Tabela gr. B

DrużynaMecze rozegraneMecze wygraneMecze przegranePunkty
Rosja3309
Argentyna3309
Iran3216
Chiny3122
Turcja3031
Algieria3030

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw świata mężczyzn do lat 23

Co powiesz na temat systemu punktowego, w którym rozgrywane są MŚ U-23?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved