Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23: Polacy nie dali rady Brazylijczykom

MŚ U-23: Polacy nie dali rady Brazylijczykom

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w drugim dniu zmagań mistrzostw świata nie byli w stanie wygrać ani jednego seta z kadrą Brazylii. Choć aż dwie partie rozgrywane były na przewagi, to ostatecznie w końcówkach triumfowali siatkarze z Kraju Kawy i to oni okazali się lepsi od borykających się z problemami zdrowotnymi Polaków.

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Jarosław Mucha, Jan Firlej, który grał w miejsce Marcina Komendy, na początku meczu często korzystał właśnie z mistrza świata juniorów, a ten nie zawodził (2:1). Po błędzie w ataku polskiego zespołu to canarinhos przeważali 5:3, a przy stanie 4:7 o czas poprosił Dariusz Daszkiewicz. Zagrywka pozwoliła Polakom zbliżyć się na jeden punkt. Serwisem odpowiedzieli także Brazylijczycy, do tego doszła także ich skuteczna obrona i atak (10:6). Udana gra w ofensywie pozwoliła canarinhos kontrolować boiskowe wydarzenia, a seta zakończył błąd przyjęcia zagrywki Pawła Halaby.

Nie najlepiej dla biało-czerwonych zaczął się także set drugi. Problemy z przyjęciem i skonstruowaniem akcji spowodowały, że przegrywali już 0:3. Na boisku pojawił się w tym momencie Dominik Depowski i jego trudna zagrywka pozwoliła wyrównać na 3:3. Gra toczyła się punkt za punkt, a po polskiej stronie skuteczny był Kamil Semeniuk. Udany atak pozwolił Brazylijczykom odskoczyć na 10:8, a kiedy kilka chwil potem zagrali blokiem, zrobiło się 13:10. O czas poprosił Dariusz Daszkiewicz. Blok na Szymurze dał canarinhos piłki setowe (14:11). Polacy jednak się nie poddali, skuteczny atak Bartłomieja Lipińskiego, a także działający blok pozwoliły wyrównać na 14:14. Dobrze do gry wprowadził się Bartłomiej Lipiński, ale nie uchronił on zespołu przed porażką, po autowym ataku Rafała Szymury biało-czerwoni przegrywali w meczu 0:2.

Trzeciego seta od udanego ataku rozpoczął Jarosław Mucha, a w polskim zespole na boisku zostali Depowski i Lipiński. Dobra zagrywka pozwoliła Brazylijczykom odskoczyć na 3:1 i szybko o czas poprosił Dariusz Daszkiewicz. Kolejny udany atak Bartłomieja Lipińskiego i działający blok pozwoliły Polakom wyrównać na 6:6. Następna „czapa” spowodowała, że chwilę później to Polacy mieli już punkt przewagi (8:7). Wynik jednak cały czas oscylował wokół remisu, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Kontra canarinhos i błąd w ataku Szymury dały jednak kilka chwil później wynik 12:10 i o czas poprosił szkoleniowiec biało-czerwonych. Po nim Polacy natychmiast wyrównali, a po błędzie rywali mieli piłkę setową (14:13). Znów doszło do gry na przewagi i znów lepsi okazali się Brazylijczycy po bloku na Lipińskim.

Na początku czwartej partii dobrze w ataku spisywał się Mucha, ale skuteczne kontrataki Brazylijczyków pozwoliły im chwilę później odskoczyć na 5:2 i o przerwę poprosił Dariusz Daszkiewicz. Po nim przy zagrywce Muchy Polacy zbliżyli się na jeden punkt, ale szybko Brazylijczycy odbudowali prowadzenie, blokując Szymurę, którego natychmiast zmienił Paweł Halaba, wyprowadzając kolejny skuteczny atak (8:4). Polacy mieli ogromne kłopoty ze swoją ofensywą, co wykorzystywali rywale, raz po raz kontrując, w polskiej ekipie posypało się także przyjęcie (4:10). Brazylijczycy w pełni dominowali na boisku, a biało-czerwoni z każdą piłką wydawali się tracić wiarę w zwycięstwo. Udany blok dał canarinhos piłki meczowe przy stanie 14:6. Kilka chwil później po udanym ataku Brazylia już mogła cieszyć się z wygranej.

Brazylia – Polska 4:0
(15:10, 22:20, 22:20, 15:7)

Brazylia: Leao (14), Candido (13), Dos Santos (9), Douza (8), Silva (7), Kreling (1), Filho (libero) oraz Roque (2), Nascimento i Sobrinho
Polska: Szymura (10), Mucha (6), Semeniuk (3), Kania (3), Halaba (1), Firlej, Czunkiewicz (libero) oraz Lipiński (13), Depowski (3), Zwiech i Formela (1)