Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21: Turcja lepsza od Egiptu, Włosi wygrali z Ukrainą

MŚ U-21: Turcja lepsza od Egiptu, Włosi wygrali z Ukrainą

Reprezentacja Turcji okazała się lepsza od Egiptu w walce o miejsca 9-12 mistrzostw świata do lat 21. Turcy oddali swoim rywalom tylko jednego seta, jednak pozostałe z nich również były bardzo zacięte. W drugim spotkaniu o miejsca 9-12 Włosi w trzech setach pokonali Ukraińców.

Mecz pomiędzy Turcją a Egiptem był bardzo zacięty. Mimo tego, że Turcy wygrali go w czterech setach, to losy każdej partii rozstrzygały się w końcówce. Najbardziej zacięte okazały się trzecia i czwarta odsłona, w których triumfatora wyłaniała dopiero gra na przewagi. Turcy doskonale radzili sobie w ataku, którym zdobyli 62 punkty przy 54 rywala. W bloku minimalnie lepsi okazali się Egipcjanie, którzy zapunktowali tym elementem 16 razy. Również walka w polu serwisowym była niezwykle zacięta – Turcja posłała 8 asów serwisowych, a Egipt 6. Więcej oczek przeciwnikowi oddali natomiast goście tego spotkania. Najlepiej punktującym zawodnikiem został Adis Lagumdzija z reprezentacji Turcji, który zdobył 36 punktów.

Turcja – Egipt 3:1
(25:21, 20:25, 28:26, 31:29)

Turcja: Lagumdzija (36), Cam (14), Avci (12), Kurt (10), Cengiz (3), Yonet, Sahin (libero) oraz Yatgin (4), Turkmen (4), Dogruluk (1) i Durgut
Egipt: Seoudy (18), Aly O. (17), Aly M. (11), Awad (8), Badawi (5), Zayed (3), Mostafa (libero) oraz Mohamed (12), Soliman (2) i Ahmed

Spotkanie pomiędzy Włochami a Ukrainą od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. W całym meczu goście nie byli w stanie przekroczyć bariery dwudziestu punktów, jedynie w trzecim secie mogli choć przez chwilę toczyć walkę punkt za punkt. Włosi wyraźnie dominowali w ataku, którym zdobyli 35 punktów przy 26 rywala. Również blok był ich domeną, którym zapunktowali aż dziewięć razy. Reprezentacja Włoch posłała siedem asów serwisowych, a Ukraina cztery. Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Włoch Giulio Pinali, który zdobył 16 oczek.

Włochy – Ukraina 3:0
(25:18, 25:14, 25:18)

Włochy: Pinali (16), Zonca (15), Sbertoli (5), Galassi (5), Di Martino (5), Cominetti (4), Piccinelli (libero) oraz Romano (1), Zoppellari i Di Silvestre
Ukraina: Andrii (9), Poluian (6), Volodymyr (6), Plotnytskyi (6), Holoven (1), Heorhii (1), Kanaiev (libero) oraz Kyrylo (4), Vitalii, Mykhailo i Denys