Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Trwa dobra passa Łysikowskiego i Paszkowskiego

MŚ U-21: Trwa dobra passa Łysikowskiego i Paszkowskiego

fot. FIVB

Bardzo dobrze w plażowych mistrzostwach świata do lat 21 radzą sobie Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski. Biało-czerwoni najpierw przebrnęli przez kwalifikacje, a teraz od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w fazie grupowej. W piątek bez najmniejszego problemu ograli przedstawicieli Kazachstanu, a czeka ich jeszcze starcie z rywalami z Mozambiku.

Zwycięską passę w mistrzostwach świata kontynuuje polski duet Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski, który najpierw dzielnie przebijał się przez kwalifikacje do turnieju głównego, a teraz w nim poczyna sobie bardzo dobrze. Rywalizację rozpoczął od ogrania Austriaków, a w piątek odprawił z kwitkiem reprezentantów Kazachstanu – Aleinik/Dmitrijew. Długimi fragmentami biało-czerwoni kontrolowali boiskowe wydarzenia, a przeciwnicy tylko od czasu do czasu potrafili dotrzymać im kroku. Częściej działo się tak w premierowej odsłonie, w której Kazachowie zdołali zgromadzić na swoim koncie 16 oczek. Jeszcze mniej do powiedzenia mieli w drugiej partii, w której siatkarze znad Wisły niepodzielnie górowali, gromiąc rywali do 13. Dzięki tej wygranej Łysikowski i Paszkowski utrzymali pierwsze miejsce w grupie, a dziś czeka ich jeszcze pojedynek z reprezentantami Mozambiku.Łysikowski/Paszkowski POL [26] – Aleinik/Dmitrijew KAZ [10] 2:0
(21:16, 21:13)

Na koniec zmagań grupowych Łysikowski i Paszkowski lekko, łatwo i przyjemnie ograli duet z Mozambiku – Tovela/Mungoi. Szczególnie w pierwszym secie biało-czerwoni udzielili rywalom srogiej lekcji siatkówki. Górowali nad nimi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, nie wypuszczając ich nawet z 10 oczek. W drugiej partii w szeregi Polaków wkradło się trochę rozluźnienia, ale nie miało ono większego wpływu na wynik, bowiem Łysikowski i Paszkowski mieli na tyle dużą przewagę siatkarskich umiejętności, że w cuglach przypieczętowali zwycięstwo. Tym samym biało-czerwoni z kompletem wygranych okazali się najlepsi w grupie G, awansując bezpośrednio do czołowej szesnastki mistrzostw świata.

Tovela/Mungoi MOZ [23] – Łysikowski/Paszkowski POL [26] 0:2
(9:21, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved