Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Porażka Polek w drugim meczu grupowym

MŚ U-21: Porażka Polek w drugim meczu grupowym

Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann w swoim drugim meczu w grupie B na mistrzostwach świata do lat 21 w siatkówce plażowej zmierzyły się z rywalkami z Rosji. Niestety, te okazały się lepsze w dwóch setach i biało-czerwone musiały uznać ich wyższość. Polki mają na koncie jedną porażkę i jedno zwycięstwo, a przed sobą jeszcze mecz z parą brazylijską.

Po pokonaniu rywalek z Maroka Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann w drugim dniu turnieju głównego mistrzostw świata do lat 21 w siatkówce plażowej zmierzyły się z siatkarkami z Rosji. W Udonthani w Tajlandii w czwartek ich rywalkami były Anastasija Frołowa i Aleksandra Ganienko, które do turnieju głównego dostały się z kwalifikacji.

Rosjanki swój pierwszy mecz przegrały po tie-breaku z Brazylijkami i już od początku meczu pokazały, że nie przez przypadek znalazły się na mistrzostwach świata do lat 21. Polki od samego początku musiały gonić wynik, a Frołowa i Ganienko o każdy punkt walczyły do końca. Biało-czerwone popełniły w pierwszym secie kilka błędów więcej niż rywalki, które wypracowały sobie w końcu bezpieczną przewagę i dowiozły ją do końca. Stadnik i Herrmann przegrały tego seta do 16.

W drugiej partii nasze reprezentantki od początku ruszyły do walki, ale znów napotkały zdecydowany opór. Rosjanki grały spokojnie i dojrzale i znów odskoczyły Polkom na kilka punktów. Pościg podobnie jak w pierwszym secie był nieskuteczny. Frołowa i Ganienko wykorzystały błędy biało-czerwonych i tym razem wygrały 21:15, a całe spotkanie 2:0. W drugim dzisiejszym meczu grupy B Brazylijki zdeklasowały parę z Maroko. Przed Polkami piątkowy mecz z parą z Ameryki Południowej i o ile awansu do fazy pucharowej Stadnik i Herrmann mogą być już pewne, o tyle szans na pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału raczej już nie mają szans.