Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Polki awansowały z trzeciego miejsca w grupie

MŚ U-21: Polki awansowały z trzeciego miejsca w grupie

Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann przegrały swój ostatni mecz w grupie B, ulegając w dwóch setach niepokonanym dotąd Brazylijkom. Taki wynik oznacza, że biało-czerwone awansowały do fazy pucharowej rozgrywanego w Tajlandii turnieju z trzeciego miejsca w grupie. Jeszcze w piątek nasze siatkarki powalczą o awans do 1/8 finału z reprezentantkami Kanady.

Po wygranej z Marokankami i porażce z siatkarkami z Rosji w trzecim meczu grupowym mistrzostw świata do lat 21 Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann zmierzyły się z niepokonanymi dotąd Brazylijkami Victorią Lopes Pereira Tosta i Vitorią De Souza Rodrigues. To młode Canarinhes były zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Na początku Polki próbowały walczyć z rywalkami jak równy z równym, jednak dość szybko siatkarki z Brazylii odskoczyły na kilka punktów. Było widać większe ogranie rywalek, które bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd naszych siatkarek, powiększając przewagę. Biało-czerwone mimo ambitnej walki przegrały pierwszego seta dość wyraźnie do 14.

W drugiej partii niestety nie było lepiej. Brazylijki ponownie udowadniały swoją wyższość, dodatkowo utrudniając naszym reprezentantkom wyprowadzania akcji trudną zagrywką. Herrmann i Stadnik od początku musiały gonić wynik, ale robiły to nieskutecznie. Świetna gra siatkarek z Ameryki Południowej sprawiła,, że ich przewaga rosła bardzo szybko i ostatecznie wygrały one do 10 i cały mecz 2:0, wygrywając grupę B i awansując bezpośrednio do 1/8 finału. Polki zajęły trzecie miejsce w grupie i jeszcze w piątek walczyć będą w barażu o awans do czołowej szesnastki mistrzostw – ich rywalkami będą siatkarki z Kanady.