Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Polacy rozpoczęli od wygranej

MŚ U-21: Polacy rozpoczęli od wygranej

Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski o prawo gry w turnieju głównym mistrzostw świata do lat 21 musieli walczyć w kwalifikacjach. Polacy dziś rozpoczęli rozgrywki grupowe od wygranej, która jednak nie przyszła im łatwo.

Biało-czerwoni po wczorajszym sukcesie w kwalifikacjach do turnieju głównego dziś w Lucernie rozpoczęli rozgrywki w grupie G. Ich rywalami byli Maximilian Guehrer i Jonathan Hunt z Australii. W pierwszej partii spotkania Polacy wręcz zdemolowali rywala, mając ogromną przewagę od początku do końca. Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski wygrali do 8, jednak to wysokie zwycięstwo uśpiło ich nieco w secie drugim. Australijczycy zaczęli walczyć i wykorzystywać błędy naszych zawodników i ostatecznie wygrywając drugiego seta do 18, wyrównali stan spotkania.

Na szczęście biało-czerwoni w porę wrócili do swojej gry i w tie-breaku nie dali już szans rywalom. Pewnie wygrali 15:9 i zanotowali na swoim koncie pierwszą wygraną. Jutro Polaków czekają mecze z rywalami z Kazachstanu i… Mozambiku.