Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21 M: Polacy z drugim zwycięstwem w grupie H

MŚ U-21 M: Polacy z drugim zwycięstwem w grupie H

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 21 dobrze radzi sobie w walce o 9 miejsce podczas mistrzostw świata. „Biało-czerwoni” wygrali bowiem z Tunezją swoje drugie spotkanie w grupie H, zapewniając sobie udział w górnej części drabinki rundy przegranych.

Polacy kapitalnie weszli w mecz. W pierwszych akcjach skutecznie atakował Bartosz Firszt, co pozwoliło im na zbudowanie trzypunktowej zaliczki (3:0). „Biało-czerwoni” poszli za ciosem i wywierali na rywalach presję swoim serwisem, dzięki czemu powiększyli dystans dzielący ich od przeciwników (8:2). Tunezyjczycy nie zamierzali składać broni, po nieudanym początku poprawili swoją grę aż po chwili złapali kontakt z siatkarzami znad Wisły (9:10). Podopieczni Michała Bąkiewicza po chwili powrócili do skutecznej gry z początku seta, schodząc na drugą przerwę techniczną z czteropunktową przewagą (16:12). Zawodnicy z Maghrebu ponownie zaczęli odrabiać straty (19:21), lecz na nic więcej nie było ich stać. Premierowy set padł łupem biało-czerwonych (25:21).

Siatkarze znad Wisły lepiej otworzyli także druga odsłonę spotkania, zbudowali trzy ,,oczka” przewagi (5:2). Podobnie jak w poprzedniej partii Tunezyjczycy zbliżyli się do swoich przeciwników (5:6), jednak w środkowej części partii „Orły” zbudowały pokaźną zaliczkę (12:7). Gracze prowadzeni przez Bąkiewicza prezentowali się z czasem coraz pewniej, dzięki czemu powiększyli prowadzenie (15:8). Końcowa część tej odsłony spotkania przebiegała pod dyktando Polaków, którzy bez problemów zwyciężyli w drugim secie 25:16.

Zawodnicy z Maghrebu świetnie rozpoczęli trzecią odsłonę spotkania, gdyż zbudowali oni dwa ,,oczka” przewagi (2:0). Biało-czerwoni przełamali impas z początku seta i doprowadzili do remisu (3:3). Do pierwszej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu. W dalszej części partii polscy siatkarze zdołali zbudować dwupunktową zaliczkę (12:10). Tunezyjczycy wyrównali wprawdzie wynik (14:14), ale później Polacy odbudowali przewagę (17:15). Siatkarze znad Wisły zdominowali końcówkę partii spotkania, prezentując się zdecydowanie lepiej od swoich przeciwników. Ostatecznie gracze z Polski Zwyciężyli w tej partii 25:20 i w całym meczu 3:0.

Polska – Tunezja 3:0
(25:21, 25:16, 25:20)

Składy drużyn:
Polska: Firszt (15), Zawalski (10), Kapica (9), Janikowski (8), Poręba (7), Nowak, Szymura (libero) oraz Grygiel (2), Czerwiński (1), Prokopczuk (1)
Tunezja: Abdelhedi (13), Zgarni (7), Chaaben (5), Bouachir (5), Ben Taleb (3), Hammami (1), Toubib (libero) oraz Hmaied, Khazri