Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21: Kwolek i Kozub błyszczą w rankingach indywidualnych

MŚ U-21: Kwolek i Kozub błyszczą w rankingach indywidualnych

fot. Klaudia Piwowarczyk

Piątek jest dniem przerwy w rozgrywanych w Czechach mistrzostwach świata siatkarzy do lat 21. Reprezentacja Polski kroczy w tym turnieju od zwycięstwa do zwycięstwa i już w sobotę w półfinale zmierzy się z Brazylią. Dobra postawa biało-czerwonych, a w szczególności Bartosza Kwolka i rozgrywającego Łukasza Kozuba znalazła też swoje odzwierciedlenie w rankingach indywidualnych. Ten pierwszy jest liderem klasyfikacji najskuteczniej atakujących i najlepiej zagrywających, Kozub zaś jest aktualnie najlepszym rozgrywającym turnieju.

Znakomity turniej rozgrywa Bartosz Kwolek, który na chwilę obecną jest wiceliderem klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników turnieju. Zdobył on do tej pory dla biało-czerwonych 106 punktów i wyprzedza go tylko Irańczyk Rasoul Aghchehli ze 132 oczkami na koncie. O jeden punkt mniej od przyjmującego Onico Warszawa ma jak dotąd reprezentant Turcji Adis Lagumdzija. Drugim najlepiej punktującym polskim siatkarzem jest obecnie Tomasz Fornal z 73 oczkami na koncie, co daje mu 21. miejsce w klasyfikacji. Bartosz Kwolek jest aktualnie liderem klasyfikacji najskuteczniej atakujących. Średnia skuteczność w ataku tego zawodnika wynosi 62,69%. Na 134 próby ataku powodzeniem zakończył on 84. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Egipcjanin Abdelrahman Seoudy ze skutecznością 56,79%, a trzecie Japończyk Kento Miyaura, którego średnia efektywność wynosiła do tej pory 53,61%. W czołowej dziesiątce znajduje się także Tomasz Fornal. Do tej pory na 121 prób lewoskrzydłowy Czarnych Radom skończył 59 i ze skutecznością 48,76% zajmuje w tej klasyfikacji 10. miejsce.

Najlepszym blokującym turnieju jest obecnie Rosjanin Aleksiej Kononow, który do tej pory zatrzymał atak rywala 22 razy, co mu daje skuteczność średnio jednego bloku na seta. Drugie miejsce ze skutecznością 0,90 bloku na seta i 19 punktami zdobytymi tym elementem zajmuje na razie Egipcjanin Mohamed Aly. 24 razy blokiem zapunktował jak do tej pory Irańczyk Aliasghar Mojarad, ale jego skuteczność w tym elemencie wynosi średnio 0,86 bloku na seta. Najwyżej z biało-czerwonych, na 8. miejscu sklasyfikowany jest Norbert Huber, jego skuteczność w bloku wynosi 0,68 na seta, a do tej pory zablokował atak rywala 15 razy. Klasyfikacji najlepiej serwujących przewodzi… Bartosz Kwolek. Do tej pory zapunktował on zza linii 9. metra 15 razy (0,68 asa na seta), a drugie miejsce z 13 asami (0,54 na seta) zajmuje reprezentant Ukrainy Oleh Płotnickij. Podium tej klasyfikacji uzupełnia na razie Kubańczyk Miguel Angel Lopez Castro, który zaserwował dotąd 12 asów (0,52 na seta).W rankingu najlepiej rozgrywających liderem jest reprezentant Polski – Łukasz Kozub, natomiast drugie miejsce zajmuje Joshua Tuaniga z USA, a trzecie Karim Lamri z Maroko. W obronie na razie bryluje libero reprezentacji Argentyny Santiago Arroyo, który jak dotąd podbił średnio 3,63 piłki na seta, notując łącznie 87 obron. Dobrze radzi sobie także wicelider klasyfikacji broniących, włoski libero Alessandro Piccinelli, który podbił do tej pory 68 piłek (2,96), trzecie miejsce zaś jak na razie zajmuje libero z Ukrainy – Dmytro Kanajew także ze średnią 2,96 obrony na seta. W biało-czerwonej drużynie najlepiej broni Bartosz Kwolek, który ze średnią 1,55 obrony na seta zajmuje 26. pozycję, Mateusz Masłowski na chwilę obecną sklasyfikowany jest dwa oczka niżej ze średnią 1,50.

W przyjęciu ze średnią skutecznością 75,86% z kolei najlepiej radzi sobie Brazylijczyk Maique, wiceliderem klasyfikacji przyjmujących jest jego kolega z reprezentacji – Elias Alexandre Figueiredo, którego efektywność wynosi 75,27%. Jan Martinez Franchi z Argentyny zajmuje miejsce trzecie ze skutecznością przyjęcia 74,81%. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Tomasz Fornal, zajmuje on miejsce 16. ze średnią efektywnością przyjęcia 53,40%.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved