Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21: Iran i Chiny powalczą o piąte miejsce

MŚ U-21: Iran i Chiny powalczą o piąte miejsce

W rywalizacji o miejsce 5-8 w pierwszym spotkaniu reprezentacja Iranu pokonała Argentyńczyków. O wyniku spotkania zadecydował tie-break, a w nim lepsi okazali się Persowie. Drugi zespół, który powalczy w niedzielę o piątą lokatę, wyłoni pojedynek Kanada – Chiny.

Siatkarze z Argentyny dobrze radzili sobie w pierwszych akcjach premierowej odsłony, jednak potem inicjatywę przejęli Irańczycy. Przed kluczowym momentem seta reprezentacja Iranu wypracowała sobie dwa punkty przewagi i dystans nad rywalem utrzymała już do końca. Kolejną odsłonę to Argentyńczycy rozpoczęli od mocnego uderzenia (8:4) i wcale nie zamierzali zwalniać tempa. Na drugim czasie technicznym mieli już siedem oczek więcej niż przeciwnicy, a ostatecznie zakończyli tego seta wynikiem 25:15. Początek trzeciej partii należał już do reprezentacji Iranu, która błyskawicznie odskoczyła na pięć punktów (8:3), jednak Irańczycy nie byli w stanie utrzymać swojej dobrej dyspozycji. Chociaż na drugim czasie technicznym nadal mieli dwa oczka różnicy po swojej stronie, to aż siedem kolejnych akcji zapisali na swoim koncie reprezentanci z Ameryki Południowej i wykorzystując swoją dobrą dyspozycję, wyszli na prowadzenie w całym meczu (25:18). Czwarta odsłona długo stała pod znakiem wyrównanej gry, a przewagę miał raz jeden, raz drugi zespół. Końcówka należała już do Persów, którym dzięki temu udało się doprowadzić do tie-breaka. W decydującej odsłonie Irańczycy szybko wypracowali sobie prowadzenie i chociaż podopieczni trenera Alejandro Grossiego starali się walczyć, jednak przewaga Iranu była niepodważalna (15:10) i o piąte miejsce w niedzielę powalczy zespół z Iranu.

Iran – Argentyna 3:2
(25:23, 15:25, 18:25, 25:22)

Iran: Esfandiar (14), Rasoul (11), Mojarad (8), Einisammrein (4), Javad (4), Esmaeil M. (3), Esmaeil T. (libero) oraz Yali (7), Ali Y. (6), Shahsavand (2), Ali R. i Salehi
Argentyna: Bucciarelli (24), Franchi (17), Soria (12), Arreche (12), Benavidez (11), Roberts (1), Arroyo (libero) oraz Eigueta (1), Giraudo (1), Balague (1) i Palonsky (2)

Przez całego pierwszego seta trwała wyrównana walka, a żaden z zespołów nie był w stanie narzucić swojego stylu gry. W kluczowym momencie seta o oczko lepsi byli gracze z Chin, jednak w końcówce ciężar gry wziął na siebie w polu zagrywki Sani Taryq i po walce na przewagi to kanadyjski team mógł cieszyć się z prowadzenia (27:25). Już na początku kolejnej odsłony Kanadyjczycy byli w stanie przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i na drugim czasie technicznym prowadzili aż 16:11. Nie udało im się jednak utrzymać dystansu. W końcowym momencie reprezentacja Chin wyrównała stan tej partii, a następnie miała piłkę setową. Również ta część meczu zakończyła się grą na przewagi, w której lepsi tym razem okazali się Azjaci (26:24). Ekipa spod znaku klonowego liścia kolejną partię rozpoczęła bardzo dobrze, bo od prowadzenia 8:3 i długo utrzymywała swoje wysokie prowadzenie. Tym razem podopiecznym Gino Brosseau udało się je utrzymać i dość pewnie zakończyć seta na swoją korzyść (25:21). Po początkowej przewadze Kanady w partii numer cztery szybko do głosu doszli Chińczycy, wypracowując sobie trzypunktowy dystans (16:13). Również przed kluczowym momentem tej odsłony zespół z Chin miał trzy oczka więcej, pomimo tego drużyna z Ameryki Północnej doprowadziła do gry na przewagi. W niej ponownie jednak lepsza była kadra Chin (28:26). Tie-break też rozpoczął się od wymiany ciosów, ale potem szybko przewagę uzyskali Chińczycy, którzy tym razem nie wypuścili sporej zaliczki z rąk i pewnie wygrali decydującą odsłonę (15:9).

Kanada – Chiny 2:3
(27:25, 24:26, 25:21, 26:28, 9:15)

Kanada: Sani (26), Loppky (19), McCarthy (19), Clegg (4), Passalent (17), Gyimah (10), Pereira (libero) oraz Elser i Mawdsley
Chiny: Liu (1), Li (10), Yu (15), Tao (10), Du (2), Wang (21), Yang (libero) oraz Chen, Zhou (11), Guo (1) i Jiang (10)