Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mś U-21, gr. G: Wygrana Włochów, Czesi przegrali z Egipcjanami

Mś U-21, gr. G: Wygrana Włochów, Czesi przegrali z Egipcjanami

W pierwszym meczu grupy G mistrzostw świata juniorów reprezentacja Włoch dość gładko uporała się z rówieśnikami ze stanów Zjednoczonych, mając najwięcej problemów z ich ograniem w pierwszej partii. W drugim meczu tej grupy gospodarze turnieju przegrali w trzech setach z Egipcjanami.

Spotkanie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Włochami rozpoczęło się od wyrównanej gry. Podopieczni Michele Totire przystąpili do gry mocno skoncentrowani i ostatecznie rozstrzygnęli pierwszą partię na swoją korzyść. W drugim secie już od początku Włosi przejęli inicjatywę, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Skuteczny atak i blok, a w tych elementach prym wiódł Gabriele Di Martino (w całym spotkaniu 88% skuteczności w ataku i cztery punktowe bloki), sprawił, że już do końca tej odsłony Amerykanie nie byli w stanie dogonić rywali.

Trzecia partia tego spotkania rozpoczęła się sześciopunktową przewagą Włochów. Jednak drużyna ze Stanów Zjednoczonych nie zamierzała łatwo się poddać. Poprawiła swą grę w przyjęciu i bloku, przez co doprowadziła do remisu po 22. Nie zdołała jednak wykorzystać szansy na pozostanie w meczu i to Włosi ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

USA – Włochy 0:3
(23:25, 21:25, 23:25)

USA: Ma’a (4), Matautia (6), Rosenmeier (11), Ensing (10), Huhmann (10), Stadick (8), Worsley (libero) oraz Tuaniga, Missry i Ewert (3)
Włochy: Cominetti (2), Zoppellari (2), Zonca (10), Pinali (9), Galassi (5), Di Martino (11), Piccinelli (libero) oraz Gardini (4), Sbertoli (1), Di Silvestre, Romane (5) i Russo

W drugim meczu w grupie G gospodarze w trzech setach ulegli ekipie Egiptu, dla której było to pierwsze zwycięstwo w tym turnieju. Wszystkie odsłony tego spotkania miały podobny przebieg. Na początku każdej z nich to Czesi dyktowali warunki gry, jednak nie potrafili być konsekwentni i ostatnie słowo w każdej partii należało do ich przeciwników. Nasi południowi sąsiedzi lepiej od rywali radzili sobie w ataku, zdobywając 43 punkty w całym meczu, przy 39 oczkach rywali. Natomiast blok i zagrywka należały do Egipcjan (odpowiednio 9:4 i 2:0). Na siatce najlepiej radził sobie Seoudy Abdelrahman, który czterokrotnie skutecznie zatrzymał akcje przeciwników. Zawodnicy z Afryki popełnili również mniej błędów własnych (17:25). W kolejnym dniu turnieju gospodarze zmierzą się z drużyną Stanów Zjednoczonych, która również czeka na pierwszą wygraną w mistrzostwach, natomiast Egipt powalczy o kolejne punkty z ekipą Włoch.

Czechy – Egipt 0:3
(19:25, 23:25, 22:25)

Czechy: Mikulenka (6), Sulc (9), Cervinka, Smidl (6), Vasina (12), Horak (4), Kunc (libero) oraz Dzavoronok (1), Indra (7) i Suda (2)
Egipt: Awad (7), Aly O. (13), Zayed (2), Seoudy (12), Aly M. (10), Badawi (6), Mostafa (libero) oraz Ahmed