Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21, gr. F: Rosjanie i Brazylijczycy wciąż bez porażki

MŚ U-21, gr. F: Rosjanie i Brazylijczycy wciąż bez porażki

Jak burza przez mistrzostwa świata do lat 21 idzie jak na razie reprezentacja Rosji. W spotkaniu inaugurującym drugą rundę zmagań Sborna oddała tylko jednego seta również marzącej o medalu Argentynie. Rosjanie byli lepsi od swoich rywali z Ameryki Południowej w każdym aspekcie siatkarskiej sztuki. W drugim meczu dnia Brazylia wieczorem zagrała z Kanadą i także oddała rywalom tylko seta również, pozostając wciąż niepokonaną drużyną. Grupę F można wydaje się spokojnie określić mianem grupy śmierci.

Początek spotkania aspirujących do walki o medale Rosjan i Argentyńczyków był bardzo zacięty, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Europy. Sborna podbudowana takim zwycięstwem w kolejnej partii już zupełnie zdominowała boiskowe wydarzenia. Walka na nowo rozgorzała jednak w secie trzecim, ale tym razem w grze na przewagi silniejsi okazali się Argentyńczycy. Nie złamało to jednak Rosjan, którzy w kolejnej odsłonie znów kontrolowali to, co się działo na boisku. Podopiecznym Władimira Chromenkowa w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet ogromna ilość własnych błędów. Sborna popełniła ich w tym meczu aż 30, przy 18 pomyłkach rywali.

Rosjanie dominowali jednak w elementach czysto siatkarskich, bowiem zanotowali aż 14 punktowych bloków, przy zaledwie 5 Argentyńczyków. Lepiej także serwowali, co miało swoje odzwierciedlenie w tym, że popisali się czterema asami serwisowymi, przy ani jednym asie rywali. Byli także skuteczniejsi w ataku, na 145 prób udanie zakończyli 66 (46% skuteczności), zaś Argentyna miała 135 prób, ale powodzeniem zakończyła 51 (38%). Po rosyjskiej stronie liderami byli Dmitri Jakowlew i Anton Semyszew, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 22 punkty, natomiast dla Argentyny 18 punktów zdobył Jan Martinez Franchi. Argentyńczycy chcąc zachować szansę na półfinał, w środę będą musieli pokonać Brazylię. Rosja zaś zagra z Kanadą i tym meczem może przypieczętować awans do strefy medalowej.

Rosja – Argentyna 3:1
(25:23, 25:15, 27:29, 25:19)

Rosja: Jakowlew (24), Semyszew (22), Piskariew (14), Kononow (12), Mielnikow (9), Abajew (3), Mielkozerow (libero) oraz Spodobec
Argentyna: Franchi (18), Bucciarelli (12), Loser (9), Arreche (8), Benavidez (3), Roberts,  Arroyo (libero) oraz Giraudo, Elgueta i Palonsky (6)

Canarinhos byli zdecydowanymi faworytami starcia z Kanadyjczykami i obyło się bez niespodzianki. Ekipa z Kraju Klonowego Liścia nie sprzedała jednak tanio skóry. Rozpoczęło się jednak po myśli Brazylijczyków, która w pierwszym secie dzieliła i rządziła na boisku. W drugim secie w pewnym momencie jednak to Kanadyjczycy zbudowali sobie przewagę, poprawili zdecydowanie jakość swojej gry i do końca spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Najbardziej wyrównany był set trzeci, którego losy decydowały się do samego końca. Końcówka ostatecznie należała do Brazylijczyków, którzy w czwartej partii postawili kropkę nad i, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Brazylijczycy częściej punktowali atakiem, zdobywając tym elementem 48 punktów, przy 40 oczkach rywali. Domeną Kanadyjczyków był jednak w tym meczu blok, zatrzymali oni atak rywali aż 11 razy (z czego czterokrotnie Fynnian Lionel Mccarthy), Brazylia zaś zanotowała na swoim koncie pięć punktowych bloków. Canarinhos popisali się jednak pięcioma asami serwisowymi, przy dwóch tego typu zagraniach przeciwników, popełnili też mniej własnych błędów, bowiem 26, przy aż 36 pomyłkach Kanady. Roque i Victor Aleksander głównie wzięli na siebie ciężar zdobywania punktów, pierwszy z nich zdobył 19 oczek, zaś drugi – 13. Dla Kanadyjczyków najwięcej punktował Taryq Sani, aż 22 razy.

Kanada – Brazylia 1:3
(15:25, 25:19, 23:25, 16:25)

Kanada: Sani (22), Loeppky (14), Mccarthy (8), Gyimah (4), Elser (2), Epp (1), Pereira (libero) oraz Mawdsley (2), Clegg i Passalent
Brazylia: Roque (19), Cardoso (13), Alexandre (9), Daniel (7), Gabriel (2), Matheus, Maique (libero) oraz Luis Cláudio, Davy Silva i Lucas Adriano (8)